Dobré zprávy dělají lepší den

Dobré zprávy dělají lepší den
  • Tomáš Slavata, který se po vlastní zkušenosti s krušným dětstvím stal dobrým sportovcem a věnuje se péči o děti z problémových poměrů, pomáhá se zvládáním krize dětským domovům po celé ČR.

Právě tam nyní zůstávají v karanténě nejen děti, ale také vychovatelé. Dětské domovy narážejí na nedostatek dezinfekce, energie, roušek a „rodičů“, kteří by se s dětmi doma učili.

Jeho iniciativa Hromový blesk shání a distribuuje do dětských domovů potřebný materiál, sportovní potřeby, stolní hry, energy drinky pro vychovatele a další drobnosti.

"Celodenní péče o děti (až 8 na skupince) s různými potřebami a v různém věkovém rozmezí, je, myslím si, pro všechny z nás celkem nepředstavitelná zátěž.

K tomu přiberme školní výuku, se kterou nikdo nevypomáhá. Jak se na to celé váže naše pomoc? S ohledem na vyčerpání a vyšší věk většiny vychovatelů, kteří se z práce vrací do kontaminovaného prostředí mimo DD, by mělo být i v zájmu státu dodat těmto lidem potřebné pomůcky, aby nepodlehli nákaze, a to z toho důvodu, že pokud tito lidé onemocní, dětské domovy přijdou o personál, který nikdo nenahradí," vysvětluje Tomáš ve svém facebookovém příspěvku.

Ten tvoří množství různorodých lidí, kteří se dali dohromady přes facebook. Přes 100 dobrovolníků podomácku šije roušky, které dalších 30 lidí rozváží do desítek domovů a center pro seniory v Praze.

"Zatím jsou ještě tací, kteří je nutně potřebují, a nemají,” říká pracovnice radotínského domova.

"Nebýt pomoci obyčejných hodných českých lidí, kteří nám pomáhají sehnat roušky, byli bychom ztracení,” říká ředitel domova pro seniory z Mníšku pod Brdy.

Během necelých dvou týdnů tak dobrovolníci rozdistribuovali na 10.000 roušek.

Rovněž také švadlenám a krejčím shání a dodávají materiál na šití a různé děkovné dárky hlavně ve formě občerstvení od jednotlivců i firem. Třeba indiánky od neznámého cukráře nebo stovky energy drinků od značky Atomic Česko.

Šijí například i muži ve výkonu trestu z věznice ve Vinařicích nebo ateliéry a dílny Národního divadla.

K závozu pro krizový štáb se přidal také e-shop Limosky.cz s desítkami limonád. K dnešku tak Atomic Česko rozdal více než 10 200 plechovek energetického nápoje a v následujících dnech v rozvozech pokračuje. Energetické nápoje mohou svým hrdinům poslat také jednotlivci prostřednictvím akce Vyšli energii do boje.

  • Aby podpořila snažení firem v péči o dobrou kondici zaměstnanců, poskytla platforma Gymbee zdarma své služby členkám Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.

Zaměstnancům svých firem pak mohou Gymbee zpřístupnit pouze za symbolický správní poplatek.

Pro jednotlivce jsou stovky videolekcí pro fyzikou i duševní kondici na Gymbee nyní za pouhých 100 Kč měsíčně.

  • Spisovatelka Barbora Topinková spolu s přáteli založila facebookovou stránku DĚKUJEME.

Jejím cílem je inspirovat lidi k poděkování těm, kdo jakýmkoliv způsobem pomáhají svému okolí překonat problémy související s pandemií.

Zdroj informací

Addicts.cz a NejBusiness.cz

Datum

1. dubna 2020

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál