Balakryl a Primalex se nově do českých obchodů distribuují z parku P3 Prague D11

Balakryl a Primalex se nově do českých obchodů distribuují z parku P3 Prague D11

Přední výrobce nátěrových hmot, přípravků pro úpravy povrchů a řady dalších doplňků pro profesionální i amatérské malíře, společnost PPG Deco Czech, si pro svou novou distribuční centrálu pronajala halu v logistickém parku P3 Prague D11. Hala o rozloze 6000 m² upravená na míru potřebám logistického provozu klienta je od ledna tohoto roku v ostrém provozu.

Snad žádná bytová rekonstrukce nebo nový plot se neobešly bez legendárních značek nátěrů Primalex nebo Balakryl. Za těmito oblíbenými stálicemi ve výbavě českých malířů a natěračů stojí společnost PPG Deco Czech, která začátkem roku umístila své nové distribuční centrum do logistického parku P3 Prague D11. Ze skladu o rozloze 6000 m² bude společnost zásobovat kromě více než 100 prodejen řetězce Dům barev také řadu maloobchodníků napříč republikou.

„Výrobu nátěrů a jejich skladování v PPG Deco Czech řídí integrovaný systém, který v sobě mimo jiné spojuje zásady udržitelného rozvoje, ochrany životního prostředí a bezpečnosti práce. Skladové zázemí v parku P3 Prague D11 nám umožňuje tento závazek bezezbytku naplňovat,“ říká Petr Havlena, ředitel logistiky ve společnosti PPG Deco Czech. Hladkou expedici těch nejpopulárnějších výrobků ve skladu zajišťují speciální válečkové regály se samospádem, ve kterých jsou palety z jedné strany ukládány na válečkový dopravník a z druhé strany vyskladňovány zaměstnanci skladu. Každá paleta se v tomto regálu ohřeje zhruba týden, než doputuje z jednoho konce regálu na druhý.

Haly parku P3 Prague D11 mají na trhu průmyslových nemovitostí široké možnosti využití. Aktuálně zpracováváme projekt poslední haly o velikosti 8000 m² pro výstavbu a k okamžitému nastěhování je připraveno 2 500 m². Původní prostory distribučního zázemí PPG Deco Czech už stávajícímu objemu provozu nevyhovovaly a společnost se proto rozhodla přestěhovat do modernější budovy, která však musela projít několika zakázkovými úpravami.

Jednou ze zásadních úprav, kterým musela hala v parku P3 Prague D11 projít, byla instalace rozsáhlého systému požárního zabezpečení, což představovalo investici v řádu stovek tisíc eur. Podlahy v odděleném křídle skladu s hořlavými materiály pokrývá nehořlavá pryskyřice, která odolává účinku chemikálií v případě jejich nechtěného rozlití. V případě většího úniku oddělí tuto sekci od zbytku skladu speciální nehořlavé bariéry, které se spouštějí automaticky. Každý jednotlivý regál má pak vlastní sprinklerový systém plněný směsí vody a zpěňovadla. „Jelikož jsou některé barvy a laky certifikovány jako hořlaviny, sklad musí splňovat nadstandardní požární předpisy a nařízení, které ukládá zákon. To se ve spolupráci v PPG Deco Czech i Hasičským záchranným sborem ČR podařilo,“ říká Jan Andrus, Senior Leasing Manager ve společnosti P3 Parks.

Obchod pomáhala uzavřít realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, která klienta zkušeně provedla nejenom akvizicí samotných prostor, ale i procesem jednání na téma nájemní smlouvy. „Klíčovým požadavkem PPG Deco Czech bylo najít lokalitu co nejblíže té dosavadní, a udržet si tak stávající zaměstnance. Při současné nízké nezaměstnanosti a probíhajícím boji o kvalitní pracovní sílu je důležité vyjít zaměstnancům vstříc a poskytnout jim ideální podmínky, včetně dostupné lokality,“ uvedl Vít Zdráhal, associate v týmu pronájmu průmyslových prostor společnosti Cushman & Wakefield.

O tom, že v průmyslových parcích roste zájem i o speciální výrobní prostory svědčí také společnost Howden ČKD Compressors, která do parku P3 Prague D11 nedávno přesunula svůj výrobní závod z Kolbenovy tovární čtvrti v pražských Vysočanech. Hala byla i v tomto případě klientovi připravena na míru, aby odpovídala nejvyšším standardům výrobního a logistického zázemí.

Zdroj informací

P3 Logistic Parks s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

11. března 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6104 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál