Moldex nabízí pomoc České republice

Moldex nabízí pomoc České republice

Ve světle posledních událostí souvisejících se šířením koronaviru v Evropě nabízí počínaje příštím týdnem společnost Moldex České republice pravidelné dodávky nově vyrobených respirátorů. Jedná se týdně o počet 10 tisíc kusů respirátorů vhodných k ochraně obyvatelstva proti nebezpečí nákazy a šíření koronaviru.

Firma Moldex-Metric AG & Co. KG (dále jen Moldex) je výrobcem profesionálních produktů pro ochranu sluchu a dýchání. Dodávky do Evropy zajišťují závody v německém Walddorfhäslach poblíž Stuttgartu a závod v České republice v Ústí nad Orlicí.

Výrobní závody jsou z pohledu technologie výroby úzce propojené a jeden na druhém bezprostředně závislé. V závodě v Ústí nad Orlicí dochází ke kompletaci polotovarů dodávaných z německého závodu.

Moldex dlouhodobě do českého zdravotnického systému respirátory dodává. Nyní přicházíme s nabídkou dodávek 10 tisíc kusů přímo centrálním orgánům. Dodávky budou realizovány za standardní ceníkové ceny pro rok 2020, tzn. před vypuknutím epidemie koronaviru.

Výroba a dodávky respirátorů nesmí být za žádných okolností omezeny

Společnost Moldex důrazně varuje, že jakýkoliv možný zásah ze stran státní správy do logistického propojení obou výrobních závodů, vedoucí k omezení transferů jednotlivých komponentů, by znemožnil hladký průběh výroby a dodávek. Ještě více by omezil dostupnost respirátorů pro průmysl a zdravotnictví. V konečném důsledku by zamezil firmě Moldex, jako jednomu z posledních fungujících výrobců potřebných ochranných pomůcek, v avizovaných pravidelných dodávkách.

„Moldex vyrábí v Evropě všechny respirátory FFP a rovněž komponenty, které jsou zapotřebí pro výrobu respirátorů. Nejsme proto závislí na dodávkách z Asie, což je pro tento trh neobvyklé. Specifikem evropského trhu respirátorů je, že přibližně 70 % výrobků používaných v Evropě pochází z Asie,“ vysvětluje Martin Trojan ze společnosti Moldex.

Potřeba centrálního řízení dodávek respirátorů

Moldex se zaměřuje na vysoce kvalitní výrobky pro profesionální použití, zejména v průmyslu. V situaci, která nastala, se firma snaží pomáhat dle svých možností také dodávkami příslušné ochrany do lékáren a zdravotnických zařízení.

Moldex zároveň vyzývá zodpovědné státní orgány k nastavení centrálního systému příjmu, uložení a efektivního nakládání s respirátory vhodnými proti šíření koronaviru. Pouze ten zamezí plýtvání těmito v této době zásadními ochrannými pomůckami.

Tento krok ze strany firmy Moldex má za cíl:

  • ukázat společenskou odpovědnost v situaci vzrůstajících obav před šířením koronaviru a pomoci České republice v řešení nastalé situace
  • zajistit centralizovaný dohled nad efektivním využitím omezených zdrojů respirátorů

„Nabádáme všechny zúčastněné strany ke konstruktivnímu řešení aktuální situace. Pro další součinnost jsme plně k dispozici,“ dodává Martin Trojan.

Zdroj informací

Moldex a NejBusiness.cz

Datum

8. března 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7172 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál