Další technologická firma vzniká v Ostravě

Další technologická firma vzniká v Ostravě

Ostravská Biddingtools Group se spojila s investiční skupinou ette a plánuje expanzi. Společnost Biddingtools Group, s.r.o., pokračuje od 1. února 2020 v činnosti pod obchodní společností trayto, a.s. Nově vzniklou akciovou společnost financuje investiční skupina ette. Cílem tohoto spojení je vybudovat silnou technologickou společnost.

“Spojení se skupinou ette nám umožní dynamičtější rozvoj stávajících technologií, realizaci nových projektů a rozšíření našich služeb na další evropské trhy. Pro klienty Biddingtools Group se nic nemění. Nástroje i služby fungují dál, tak jak jsou zákazníci zvyklí. I týmy, které na nich pracují, zůstávají stejné,” říká o spojení Rostislav Urbánek, jednatel Biddingtools Group a statutární ředitel trayto.

Ostravská technologická firma Biddingtools Group se zabývá vývojem nástrojů pro správu porovnávačů zboží a vlastní technologii pro přetváření objemných datových souborů, se kterými firmy, především e-shopy, pracují. Mezi její největší klienty patří Hornbach nebo Okay a se vstupem silného investičního partnera počítá s expanzí na další evropské trhy.
"V IT vidíme velký potenciál. Věřím, že technologie na zpracovávání dat, kterou trayto vlastní, najde využití i v projektech v rámci naší skupiny, proto jsme se rozhodli do firmy investovat," vysvětluje důvody transakce Radim Hofrichter, statutární ředitel skupiny ette.

Biddingtools Group není první technologickou firmou v portfoliu skupiny ette. Ta investovala také do aplikace Talkey na šifrování e-mailové komunikace. Do skupiny dále patří například broker poolová společnost holver nebo recyklační společnost Plastic Union vyrábějící postconsumer regranulát z plastového odpadu.

Zdroj informací

Trayto, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

28. února 2020

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4723 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál