Importujete z Číny? Ověřte si dostupnost přepravy...

Importujete z Číny? Ověřte si dostupnost přepravy...

Nákaza koronavirem má velký vliv na výsledky přepravních firem. Podle aktuálních informací skupina Air France-KLM očekává, že pokud budou lety do Číny pozastaveny až do dubna, přijde o zisk v hodnotě mezi 150 až 200 miliony EUR. Katarská společnost Qantas očekává, že její roční zisky budou nižší o 150 milionů USD, a počítá s tím, že do konce května sníží lety do Asie o 15 %.
Tranzitní sazby v globální lodní dopravě klesly na historická minima; index sledující vývoj cen lodní dopravy sypkých materiálů jako jsou železná ruda, uhlí nebo obilí poprvé ve své historii klesl do mínusu a některé přepravní společnosti tak generují ztrátu.

Miroslav Michalko, CEO distribuční platformy zaslat.cz, k tomu dodává: "Pokles poptávky a restriktivní opatření, zavedená v důsledku koronaviru, budou mít negativní dopad na hospodaření leteckých a lodních společností, které si následky ponesou minimálně celý letošní rok. Velké přístavy se zavírají před loděmi z Asie, které jsou nuceny kotvit na volném moři. Využití kapacit ve velkých čínských přístavech bylo minulý týden o 20 až 50 procent nižší než obvykle. Odvětví námořní dopravy bude muset na tuto situaci nějakým způsobem v dohledné době reagovat".

Všichni, a to se týká i českých obchodníků, kdo používají lodní dopravu k dodávkám z Číny, by měly zpozornět, zjistit si aktuální situaci a upozornit své zákazníky na případné prodlevy. Ve výjimečných případech mohou určitou jistotu zajistit expresní kurýrní služby, ale jejich kapacita je omezená a náklady vysoké. Stejně tak je nutné mít aktuální přehled o skladových zásobách. Vyplatí se posílit zákaznický servis a operační středisko.

Zdroj informací

NejBusiness.cz, Zaslat.cz a partneři

Datum

21. února 2020

Fotogalerie

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6647 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál