Immo pronajala 7 000 m² kancelářských ploch v Mississippi House Karlín

Immo pronajala 7 000 m² kancelářských ploch v Mississippi House Karlín

Společnost CA Immo podepsala nájemní smlouvu s mezinárodní poradenskou společností ADASTRA na pronájem 7 000 metrů čtverečních kancelářských prostor v budově Mississippi House v Praze 8, která je aktuálně ve výstavbě. Více než rok před svým plánovaným dokončením je Mississippi House pronajata z přibližně 50 %.
V září 2019 zahájila CA Immo výstavbu Mississippi House a Missouri Park, dvou prémiových kancelářských nemovitostí v komplexu River City Prague. Kancelářský soubor ve vyhledávané pražské čtvrti Karlín nabídne celkem 20 750 m2 pronajímatelných prostor (objekt Mississippi 13 380 m2 a Missouri 7 380 m2). Dokončení výstavby obou budov je plánováno v létě příštího roku. Investice CA Immo dosáhne cca 66 milionů EUR. Společnost ADASTRA byla při této transakci zastoupena realitní poradenskou kanceláří JLL.

Vzhledem k velmi vysoké obsazenosti portfolia nemovitostí CA Immo Praha, silné poptávce po kancelářských prostorech a odpovídajícímu dynamickému vývoji cen v lokalitě je výstavba Mississippi House a Missouri Park důležitým strategickým doplňkem investičního portfolia CA Immo na pražském kancelářském trhu.

Za účelem zajištění nejvyšších standardů kvality zahájila CA Immo certifikační proces WELL Core & Shell (úroveň Platinum) pro oba kancelářské projekty. WELL Building StandardTM (WELL) je mezinárodně uznávaný standard pro zlepšování zdraví a pohodlí v budovách. Obě budovy budou také splňovat nejvyšší standardy trvalé udržitelnosti podle úrovně LEED Platinum.

 

Atraktivní a zdravé prostředí

„Jsme nejen developerem vysoce kvalitních kancelářských budov, ale také jejich pronajímatelem. Jelikož jsou naší prioritou dlouhodobé pronájmy, klademe zvláštní důraz na vytváření budov a prostor v nejlepším zájmu budoucích uživatelů.
Díky velmi vysoké kombinaci certifikací WELL a LEED Platinum reagujeme na současné potřeby nájemců, kteří chtějí poskytnout svým zaměstnancům, spolupracovníkům a klientům atraktivní a zdravé prostředí spojené se silným závazkem k ochraně životního prostředí. Vysoká poptávka po našem projektu jenom potvrzuje správnost našeho konceptu,"
komentuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice.

Mississippi House a Missouri Park doplní kancelářský areál River City Prague, který v současné době zahrnuje tři kancelářské budovy třídy A (Amazon Court, Nile House a Danube House). Obě nové budovy byly navrženy dánským architektonickým studiem Schmidt Hammer Lassen a navazují na vysoký architektonický standard celého areálu. River City Prague se nachází na Rohanském nábřeží přímo u řeky Vltavy a v blízkosti centra města.

Obě budovy Mississippi House a Missouri Park budou mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží určené pro parking s kapacitou 230 stání. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou mimo jiné ozeleněné terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby.
Vysokou energetickou účinnost budov bude zajišťovat inteligentní systém osvětlení s dynamickým řízením teploty chromatičnosti a intenzity světla, sledování hladiny CO2, pokročilá recyklace odpadů, sběr dešťové vody a využití tepelných čerpadel. Budovy jsou umístěny v atraktivní lokalitě obklopené zelení s výhledem na Pražský hrad. Karlín je dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť s velmi dobrou infrastrukturou a dostupností včetně napojení na cyklistickou stezku. V blízkém okolí se nachází široký výběr restaurací, kaváren a kulturního vyžití.

Zdroj informací

CA Immo a NejBusiness.cz

Datum

6. února 2020

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen


Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5703 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál