Plzeňský Daikin podporuje vzdělávání

Plzeňský Daikin podporuje vzdělávání

Plzeňský výrobce klimatizací Daikin pravidelně spolupracuje se studenty technických oborů tím, že jim umožňuje podílet se na reálných zadáních v prostředí podniku. I letos zorganizoval projekt, v němž studenti Západočeské univerzity v Plzni spolupracují s odborníky z Daikinu na optimalizaci procesů ve výrobě. Kromě vlastních aktivit podnik opět podpořil soutěž studentských odborných prací na Západočeské univerzitě. Na začátku školního roku daroval střední průmyslové škole v Plzni klimatizace do modernizované učebny.

Plzeňský Daikin usiluje o podporu technického vzdělání u středoškolských a vysokoškolských studentů. Díky partnerství se Západočeskou univerzitou v Plzni Daikin opět uspořádal akci, která si klade za cíl propojit teoretické znalosti studia s reálným řešením úkolů ve výrobě. V rámci projektu studenti Fakulty strojní vypracovali návrhy, které by měly pomoci podniku zrychlit a zjednodušit procesy na pracovišti, a tím získat významnou úsporu času a ulehčení práce.

„Jeden z projektů se věnoval optimalizaci prostorového uspořádání ve výrobě. Cílem bylo minimalizovat zbytečný pohyb a přesun materiálů na pracovišti. Navrhované změny, které studenti představili, by pomohly zajistit lepší návaznost jednotlivých operací, ale také snížit zatížení operátorů, které na úseku pracují,“ vysvětluje Tomáš Matoušek, náborový specialista společnosti Daikin Plzeň.

Klimatizace pro specializovanou učebnu a podpora soutěže studentských prací

Projekt není jediným výsledkem spolupráce se vzdělávacími institucemi v regionu. I letos plzeňský závod cenami podpořil soutěž odborných a vědeckých prací (SVOČ) na Fakultě strojní a elektrotechnické na ZČU.

Na začátku školního roku firma darovala střední průmyslové škole v Plzni klimatizační jednotky do učebny pro výuku programování CNC strojů. „Nedávno jsme dokončili projekt modernizace této učebny a věříme, že přítomnost klimatizace zvýší komfort a efektivitu práce studentů,“ říká Rostislav Študent, ředitel školy.

Výrobce pravidelně organizuje komentované exkurze pro studenty středních průmyslových škol, jejichž součástí je prohlídka výroby i představení vývojového centra. Každoročně Daikin spolupracuje s akcí Ručičky kraje, která představuje technické obory na středních školách v Plzeňském kraji.

Zdroj informací

Daikin Plzeň a NejBusiness.cz

Datum

2. října 2019

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6833 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál