Zonky vydalo knihu inspirativních podnikatelských příběhů, které začaly díky půjčkám mezi lidmi

Zonky vydalo knihu inspirativních podnikatelských příběhů, které začaly díky půjčkám mezi lidmi

Právě vyšla kniha s názvem Od nápadu k úspěchu, která nemá na českém knižním trhu obdoby. Je souborem rozhovorů lidí, kteří se rozhodli jít neprošlapanou cestou a věnovat se vlastnímu projektu. K jejich snu jim pomohli lidé, kteří jim na realizaci půjčili peníze na Zonky.cz.

Kniha je rádcem, jak začít podnikat v Česku. Je souborem 24 příběhů podnikatelů, kteří hovoří o svých začátcích v podnikání. Mezi zařazené projekty patří například Medvědárium, Bezobalová prodejna, hudební škola nebo tatérský salon. Projekty mají společného jmenovatele. Všechny vznikly díky lidem - investorům na Zonky, kteří na ně půjčili peníze.

,,Naší misí je kultivovat finanční trh a přimět tak i banky, aby zlepšovaly své standardy. Dokazujeme, že půjčovat peníze jde díky technologiím levněji a díky lidskému přístupu férově. Projekty, které jsou uvedené v knize, jsou hrdým důkazem, že to děláme správně,” říká ředitel Zonky Pavel Novák.

V knize dostali prostor lidé, kteří rozjeli své podnikání a chtějí k tomu inspirovat druhé. ,,Vidíme, že neustále roste počet lidí, kteří si chtějí půjčit peníze na svůj projekt. Je to dáno větší chutí Čechů se osamostatnit a také neschopností bank je financovat. Lidé, kteří na Zonky investují, však těmto aktivitám rádi půjčují peníze,” říká Jakub Strýček, marketingový ředitel Zonky a tvůrce knihy. Investoři na Zonky doposud půjčili téměř 5 miliard korun více než 25 000 lidem. Z toho přibližně každá desátá půjčka byla na start nového projektu.

,,Zafinancovaným projektům fandíme a dále je podporujeme. Právě knihou pomáháme k jejich zviditelnění. Do spolupráce s námi je zapojeno přes 50 provozoven po celé ČR a počet stále narůstá, proto nevylučujeme, že bude mít kniha pokračování,” dodává Strýček

Knihu vytvořil interní tým Zonky (grafika: Natálie Rybová, obsah: Lukáš Zelený, produkce: Gabriela Krčálová) za 2 měsíce. Kniha vyšla v počátečním nákladu 2 000 ks a v plánu je další dotisk. Hlavním distribučním místem je Luxor, dále Kanzelsberger, Kosmas, Dobrovský, Knihcentrum a další. Doporučená prodejní cena je 259 Kč.

Zdroj informací

Zonky a NejBusiness.cz

Datum

9. listopadu 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5587 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál