Na webu SŽDC je k dispozici nový jízdní řád pro rok 2019

Na webu SŽDC je k dispozici nový jízdní řád pro rok 2019

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na svých internetových stránkách zveřejnila jízdní řády pro rok 2019 s platností od 9. prosince 2018. Tabulky s jednotlivými traťovými jízdními řády najdete na adrese www.szdc.cz.

Nový jízdní řád obsahuje celkem 9509 pravidelných a 152 příležitostných spojů 13 dopravců. Z pravidelných spojů je 704 dálkových a 8805 regionálních. Zásadní změnou je obnovení sezónního víkendového provozu na tratích 243 Moravské Budějovice – Jemnice a 314 Opava – Svobodné Heřmanice dopravcem Railway Capital. Naopak nově nevyjede žádný pravidelný vlak na trať 178 Svojšín – Bor. Vzhledem k otevření nových tunelů mezi Plzní a Ejpovicemi zanikne dosavadní trať Plzeň – Chrást u Plzně, přímé vlaky Plzeň – Radnice budou vedeny úvratí přes stanici Ejpovice.

Jízdní řády na tratích ve vlastnictví České republiky sestavuje SŽDC na základě požadavků dopravců a orgánů státní správy či krajské samosprávy. K těmto subjektům je také třeba směrovat případné připomínky. Kontakty na jednotlivé dopravce, Ministerstvo dopravy (v případě vlaků dálkové dopravy) a kraje (u regionálních spojů) lze najít například na jejich veřejných internetových stránkách.

Zdroj informací

SŽDC a NejBusiness.cz

Datum

5. listopadu 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8378 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál