Posílejte firemní zásilky do zahraničí rychle a spolehlivě

Posílejte firemní zásilky do zahraničí rychle a spolehlivě

Zasílání balíků do zahraničí je v mnoha firmách nutností. Posílá se vše od drobných reklamních předmětů, po výrobky až stroje pro výrobní provoz. Pokud i vy řešíte něco podobného, máme pro vás pár tipů.

Hned na úvod je dobré vědět, že neexistují univerzální pravidla přepravy zásilek. Každý stát má svá specifika, se kterými je dobré se seznámit. Například Čína uvalí clo a DPH i na dárky osobní povahy. Jiné země zase neumožňují v přepravovaných zásilkách doručovat cigarety nebo alkohol. Pro někoho bude pro výběr dopravy určující cena, jiného bude zajímat termín doručení a dalšího může limitovat rozměr či váha zásilky. Pojďme si vše postupně probrat. Jako příklad uvádíme, jak to funguje u služby Balík do zahraničí.


Cena, doručovací lhůta, rozměry

Určit konečnou cenu poskytované služby často pomůže kalkulačka ceny dopravy, kterou najdete na webových stránkách konkrétních firem. K výsledné částce je potřeba připočítat cenu pojištění, která je do určité hodnoty zásilky nulová.

Doba, kdy zásilka dorazí na místo určení, se liší nejen dle doručovacích možností jednotlivých dopravců, ale také volbou režimu, který jsme si pro odeslání zvolili. Na výběr máme režim Standart nebo Expres. Expresní doručení je sice dražší, ovšem umožní doručit zásilku i na jiný kontinent do 24 hodin.

Vzhledem k limitům váhy a rozměrů panují mezi jednotlivými společnostmi rozdíly. Některé firmy zajišťují přepravu balíků vážících maximálně několik desítek kilogramů, jiné společnosti zajišťují přepravu palet nebo kontejnerů vážících i několik tisíc kilogramů.


Co je potřeba udělat

K objednání služby musíte být online. Na webových stránkách vyplníte kontaktní formulář a vyberete cílovou zemi a dopravce. Dle instrukcí zabalíte vaši zásilku a pak jen počkáte, až si kurýr balík převezme přímo u vás. Díky tomuto systému odpadá mnohdy únavné a dlouhé čekání ve frontě na přepážce. Pokud využijete službu sledování zásilky, víte přesně, kde se v daný okamžik nachází.


Jakou cestou službu uhradit

Doručovací společnosti nejčastěji požadují úhradu formou bankovního převodu, za použití platební karty nebo platební brány. Často je v nabídce i možnost platby na dobírku.


Pár tipů závěrem

  1. Vždy svou zásilku doplňte informací o telefonním čísle adresáta.
  2. Existuje seznam věcí, které dopravci nepřepravují, nebo jejich doručení brání zákony dané země.
  3. Přestože jsou garantovány určité dodací lhůty, mohou nastat okolnosti, které dobu doručení oddálí. Ať jsou to přírodní omezení, stávky, selhání lidských jedinců atd., je důležité i s tímto počítat především u důležitých zásilek a jejich odeslání neodkládat na poslední chvíli.

 

Zdroj informací

NejBusiness.cz a BalikDoZahranici.cz

Datum

6. listopadu 2018

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6317 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál