Přichází CASH CREW II

Přichází CASH CREW II

Populární youtubový seriál o finančním vzdělávání CASH CREW vstupuje letos do druhé sezony. Poté, co ho loni zhlédlo 1,2 milionu lidí, se tento rok jeho tvůrci zaměřili na tipy, jak nejlépe využít internet k vydělávání peněz, cestování, hledání práce a na co si přitom dát pozor.

„S laciným bydlením, hospodařením s penězi a nápady na čerpání stipendií jsme divákům pomáhali už v první sérii. Teď se soustředíme na aktuálnější trendy. Tedy jak nejlépe využít věci, které má člověk neustále u sebe. Chceme ukázat lidem, jak využívat telefon a internet k tomu, aby si vydělali víc peněz, ušetřili za zbytečnosti a ještě se dokázali ochránit před nebezpečím, které může číhat online,“ vysvětlila autorka námětu a scénáristka Lenka Kotvová.

Seriál se každý týden zaměřuje na jiné téma ze života jako třeba, co je to hoax, jak najít vysněnou práci přes Facebook nebo Linkedin nebo jak ušetřit za cestování. S těmito tématy pomáhá nejen odborná parta (tzv. crew), ale i populární čeští YouTubeři. Všichni jednoduše a vtipně vysvětlují, na co si dát pozor. Mezi účinkujícími jsou mladí lidé, kteří se s těmito nástrahami dospělého života budou brzy setkávat.

„Finanční vzdělávání v klasické školní podobě je taková nuda, že už samotný název by dokázal odradit polovinu lidí. My oslovujeme generaci vyrůstající v jiném světě a jiných hodnotách, proto volíme jim nejbližší a nejsrozumitelnější formu – krátká youtubová videa,“ řekla L. Kotvová.

Za hlavní myšlenkou a financováním seriálu CASH CREW stojí společnost Provident Financial. Videa jsou od loňské premiéry velmi populární, některé díly přesáhly stotisícovou sledovanost. Moderní edukativní videa zaujala i pedagogy, jimž slouží jako podklad pro výuku na českých školách. A seriál bude brzy mezinárodní – v Polsku požádali o použití práv na natáčení.

Zdroj informací

CASH CREW a NejBusiness.cz

Datum

10. října 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8164 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál