Situace na skladu Loukov je stabilizovaná

Situace na skladu Loukov je stabilizovaná

Situace na skladu pohonných hmot společnosti ČEPRO, a.s. v Loukově je po nedávném požáru stabilizovaná, pracuje se na obnovení náhradního výdeje. V areálu skladu a jeho bezprostředním okolí nehrozí žádné nebezpečí.

Na místě jsou stále příslušníci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR, kteří vyšetřují příčiny požáru. Teprve včera bylo společnosti ČEPRO, a.s. umožněno zahájit v areálu skladu odklízecí a sanační práce.

Zákazníci mohou za nezměněných podmínek i nadále využívat nouzový výdej na nejbližších okolních skladech: Klobouky, Střelice, Sedlnice a Šlapanov.

Společnost ČEPRO, a.s. činí veškeré nezbytné kroky a opatření k tomu, aby byl částečný provoz areálu skladu v Loukově co nejdříve obnoven. „Předpokládáme, že ke spuštění náhradního výdeje pro autocisterny dojde v druhé polovině listopadu. Skutečný termín zahájení provozu se však bude odvíjet od toho, jak rychle se podaří odstranit veškeré následky požáru a jak bude probíhat vyšetřování. Rychlost prací by mohlo zbrzdit i nepříznivé počasí“, řekl Mgr. Jan Duspěva, generální ředitel společnosti ČEPRO, a.s.

Úplné obnovení provozu areálu skladu v Loukově bude vyžadovat výstavbu nového výdejního zařízení. „V tuto chvíli dokončujeme přípravu podkladů pro realizaci projektu výstavby nové výdejní lávky, která bude zahájena, jakmile to bude možné“, dodal Mgr. Jan Duspěva.

Vedení společnosti ČEPRO, a.s. děkuje všem složkám integrovaného záchranného systému za maximální nasazení a profesionalitu při samotném zásahu i následném odstraňování následků této mimořádné události.

Zdroj informací

ČEPRO, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

1. října 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6912 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál