Vysokohorský vzduch ve vaší ložnici: novinka od české firmy

Vysokohorský vzduch ve vaší ložnici: novinka od české firmy

Česká společnost M-ex Production začala ve spolupráci s globální společností Parker Hannifin vyrábět systémy High Live, které simulují vysokohorské prostředí přímo v obytných prostorách. Modifikovanou atmosféru s redukovaným obsahem kyslíku využívají ke svému tréninku především vrcholoví sportovci, a to prostřednictvím hypoxické masky, stanu nebo komory. Nyní je však technologie dostupná všem, a to pro celé místnosti - do soukromých ložnic nebo třeba hotelových pokojů.

Pobyt v místnosti s redukovaným obsahem kyslíku simuluje vysokohorské prostředí, které má příznivý vliv na zdraví a výkon lidí. Člověk, který je vystaven kontrolované hypoxii (tj. menšímu množství kyslíku, než na které je jeho organismus zvyklý) je nucen maximálně efektivně pracovat s dechem. „Taková zátěž vyvolá změny, které vedou mimo jiné k lepšímu prokrvení orgánů a zvýšení množství aktivního hemoglobinu v těle. Čím více pak červených krvinek v těle máte, tím lepší je transport kyslíku v těle a současně i tělesný výkon,“ vysvětluje Milan Pecka, majitel M-ex Production.

„Ložnice, ve které se budete cítit jako na horách, navíc vytváří antialergenní prostředí příznivé pro astmatiky a alergiky a zvyšuje bazální metabolickou spotřebu energie, čímž přispívá k hubnutí ve spánku. Současně prohlubuje spánek a omezuje nepříjemné chrápání,“ doplňuje Milan Pecka.

Hypoxický hotelový pokoj ve Vyškově

Prvním hotelem v České republice, který hypoxický hotelový pokoj se systémem High Live nabízí pro veřejnost, je hotel Atrium ve Vyškově. „Vyzkoušet si spánek ve vysokohorském prostředí a přitom v Moravské nížině je něco pro zákazníky úplně nového. Můžeme hostům nabídnout podporu při sportovní přípravě či aklimatizační terapii před vysokohorským výstupem. Věřím tomu, že se k nám někteří hosté budou speciálně kvůli této službě vracet,“ uvádí majitel hotelu Atrium Michal Dědek.

Instalace v ložnicích

Originálním řešením pro ložnice je přívod vzduchu přímo do postele. „Soustava 200 malých trysek systému AirBED je instalována mezi matrace, čímž dochází k jemnému proudění přímo pod pokrývku. Vzduch je do ložnice přiváděn rychlostí jako při otevřené okenní ventilaci. Systém High Live také automaticky ovládá okno místnosti, a individuálně tak přizpůsobuje přechody do normálního prostředí. Takto vybavená postel v ložnici je vlastně příjemně klimatizována a zamezuje i nadměrnému pocení,“ popisuje Milan Pecka.

V místnosti se simulovanou nadmořskou výškou 2 500 m n. m. je relativní obsah kyslíku ve vzduchu 15,3 %, přičemž na hladině moře je to 20,9 %. Čistota vzduchu, měřena na obsah částic a aerosoly, je zde omezena o 99,9999 %, což je v podstatě aseptický vzduch bez alergenů.

Zdroj informací

M-ex Production, Parker Hannifin a NejBusiness.cz

Datum

19. září 2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

3. července 2025

Program turistických voucherů pro Jeseníky přinesl regionu téměř 300 milionů korun

rogram turistických voucherů pro Jeseníky realizovaný Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci...

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

Reklama

Page generated in 1.6422 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál