ČS nemovitostní fond kupuje druhou část komplexu Proximo ve Varšavě za 77,3 mil eur

ČS nemovitostní fond kupuje druhou část komplexu Proximo ve Varšavě za 77,3 mil eur

ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, koupil v polovině září 2018 za 77,3 mil. eur (1,98 mld. Kč) druhou část kancelářského komplexu Proximo ve Varšavě. Prodávajícím byla developerská a investiční skupina Hines, která budovu Proximo II dokončila letos v lednu. Budova je plně pronajata a mezi klíčové nájemníky patří globální poradenské společnosti Accenture a Ernst & Young.

Budova Proximo II je moderní desetipatrová budova s pronajímatelnou plochou 20 703 m² a nachází se v bezprostřední blízkosti budovy Proximo I. Tu REICO pořídilo do portfolia ČS nemovitostního fondu v roce 2017 za přibližně 116,6 mil. eur. Zatímco akvizice budovy Proximo I byla historicky první akvizicí společnosti REICO na polském trhu, nákup Proximo II představuje již třetí transakci v Polsku a jedná se o důležitý strategický krok v konsolidaci tohoto mimořádně úspěšného kancelářského parku. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti White & Case, CBRE, TPA a DIL.

„Akvizicí druhé části komplexu Proximo navazujeme na investiční úspěch z roku 2017. Zároveň tímto již třetím letošním nákupem posouváme ČS nemovitostní fond na velmi vysokou míru zainvestovanosti, což bude mít pozitivní vliv na jeho výkonnost,“ říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnosti ČS.

Klíčovými nájemníky budovy Proximo II jsou globální poradenské společnosti Accenture a Ernst & Young, které obsazují většinu pronajímatelných ploch. Dalšími důležitými nájemci jsou např. společnosti Six, Storck a IT Kontrakt. Kancelářský projekt Proximo je umístěn v bezprostřední blízkosti stanice metra Rondo Daszynskiego, v západní části centrálního obchodního distriktu Varšavy. V této lokalitě se nachází v současnosti nejvyšší varšavská budova a celá oblast je jedním z nejdynamičtějších kancelářských distriktů ve střední Evropě.

„Historická zkušenost ukazuje, že vlastnictví celých kancelářských parků vede k lepším výsledkům, než když je rozdrobené podle realizace jednotlivých etap výstavby. Od konsolidace obou částí projektu Proximo si slibujeme výnosy v rozsahu v rovině správy a potažmo vyšší dlouhodobou míru obsazenosti.“, dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Je určen převážně konzervativním investorům. Za posledních 12 měsíců dosáhl výnosu ve výši 3,52 % a v pětiletém horizontu pak 2,76 % ročně (k 30. srpnu 2018). Ve vlastnictví fondu je nyní 15 nemovitostí v České republice, na Slovensku a v Polsku v celkové hodnotě téměř 25 mld. Kč.

Zdroj informací

Česká spořitelna, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

13. září 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5425 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál