ŠKODA AUTO opět generálním partnerem charitativních běhů TERIBEAR

ŠKODA AUTO opět generálním partnerem charitativních běhů TERIBEAR

ŠKODA AUTO se již počtvrté jako generální partner zapojuje do charitativních běhů TERIBEAR. Desetidenní charitativní běh ´TERIBEAR hýbe Prahou´, pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem, odstartoval včera v odpoledních hodinách na pražském vrchu Vítkov a potrvá do 15. září. V Mladé Boleslavi, mateřském městě automobilky ŠKODA AUTO, se běh uskuteční v TERIBEARŮV šťastný den, a to 12. září. Za každý uběhnutý kilometr v Praze věnují partneři akce 30 Kč znevýhodněným dětem a mladým lidem. V Mladé Boleslavi pak ŠKODA AUTO věnuje za každý zdolaný kilometr 20 Kč na pomoc dětem z dětských domovů Mladá Boleslav a dále Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin.

„Pomoc znevýhodněným dětem je jedna z hlavních priorit společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO a proto se již počtvrté stáváme hrdým generálním partnerem této unikátní sportovně-charitativní akce, kde není zdaleka tak důležitý předchozí trénink, jako snaha pomoci,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO odpovědný za oblast řízení lidských zdrojů. „Postavte se s námi na start a každým zdolaným kilometrem pomáhejme těm, kteří potřebují zdolat nepřízeň osudu. Letošní novinkou je přátelské klání mezi Prahou a Mladou Boleslaví, které se uskuteční na TERIBEARŮV šťastný den ve středu 12. září. Zdolávat kilometry budeme pro děti z dětských domovů Mladá Boleslav, Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin,“ dodává Bohdan Wojnar.

Charitativní akce ´TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem´, jejímž cílem je podpořit znevýhodněné děti, probíhá na pražském Vítkově do 15. září, a to nonstop. Pro běžce je připravena trasa dlouhá 1,5 km se startem v blízkosti národního památníku. Každý registrovaný účastník může kdykoli i opakovaně absolvovat libovolný počet kol. Kilometry se zaznamenávají na elektronické konto pomocí čipu. Účastníci mají prostřednictvím průběžné výsledkové listiny přehled o částce, kterou přispěli. Čip lze zakoupit online, či přímo na startu za 200 Kč (děti 100 Kč). Za každý zdolaný kilometr na okruhu věnují partneři akce 30 Kč na pomoc dětem a mladým lidem v nouzi. V loňském roce běh v Praze podpořilo přes 12 000 lidí, kteří naběhali nebo nachodili 226 286 kilometrů a pomohli tak částkou 11 314 320 korun! Během jednodenní akce v Mladé Boleslavi byla vyběhaná částka 477 392 korun dorovnána automobilkou na 500 000 korun a rozdělena Dětskému domovu Vrchlabí a Dětskému centru při Klaudiánově nemocnici.

ŠKODA AUTO jako generální partner charitativních běhů TERIBEAR připravila na pražském Vítkově v blízkosti registrací relaxační zónu, kde si návštěvníci kromě odpočinku a aktivního protažení s profesionálním trenérem mohou také zasoutěžit o zajímavé ceny. Charitativního běhu se účastní i tým ŠKODA složený ze zaměstnanců automobilky, kteří se jen o pár dnů později postaví také na start charitativního běhu ´TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví´, který se uskuteční 12. září od 10:00 do 19:00 v lesoparku Štěpánka. V Mladé Boleslavi se poběží pro Dětské domovy Mladá Boleslav, Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin. Tyto domovy podporuje ŠKODA AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem v rámci společného projektu ROZJEDU TO! a Vzdělávacího fondu ŠKODA AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem.

„Letos před sebou máme již čtvrtý ročník a věřím, že bude i tentokráte mimořádně úspěšný. Těší nás, že si princip akce, konkrétní pomoc dětem i TERIBEAR okruh, oblíbili jak jednotlivci, tak rodiny i firmy a unikátní atmosféru zažívají od miminek po prababičky,“ říká Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

ŠKODA AUTO s nadací spolupracuje i na projektu ´ROZJEDU TO!´, který motivuje děti a teenagery z dětských domovů k většímu důrazu na vzdělání, osobnímu rozvoji a pomáhá při volbě budoucího povolání. Projektem ´ROZJEDU TO!´ prošlo dosud 83 dětí ve věku 11 až 15 let a v současné době je do něj zapojeno 45 dětí z 5 dětských domovů. Nadstavbou projektu ´ROZJEDU TO!´ je pak Vzdělávací fond ŠKODA AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem, určený dospívajícím, kteří se zapojili do projektu ´ROZJEDU TO!´ a nyní jsou v další fázi studia. Podporuje vzdělávací aktivity, zlepšování podmínek ke studiu a zajištění materiálních potřeb nezbytných ke studiu. Dosud bylo v rámci tohoto projektu podpořeno 100 dětí.

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a.s. a NejBusiness.cz

Datum

7. září 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7036 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál