SOTIO a PPF dokončily akvizici společnosti Cytune Pharma

SOTIO a PPF dokončily akvizici společnosti Cytune Pharma

SOTIO, biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF, oznámila dokončení akvizice francouzské firmy Cytune Pharma skupinou PPF. SOTIO bude v rámci svého produktového portfolia nadále vyvíjet protinádorový přípravek SO-C101 (RLI-15) s cílem zahájit na začátku roku 2019 klinické studie. Společnost SOTIO zastřešuje veškeré aktivity skupiny PPF v biotechnologickém sektoru a na procesu akvizice společnosti Cytune Pharma úzce spolupracovala. Všechny projekty společnosti Cytune Pharma budou dále pokračovat jako součást produktového portfolia firmy SOTIO.

Cytune Pharama vyvíjí nové léčebné postupy proti nádorovým onemocněním, založené na interleukinu-15 (IL-15). Klíčovou molekulou přípravku SO-C101 je fúzní protein RLI-15, složený z IL-15 a jeho receptoru IL-15Rα.

Dohoda uzavřená mezi skupinou PPF a společností Cytune Phrama v roce 2015 zahrnovala investice do společnosti Cytune Pharma a její postupnou akvizici, která byla nyní dokončena koupí všech zbývajících akcií společnosti Cytune Pharma. Cytune se stává důležitou součástí aktivit společnosti SOTIO v biotechnologickém sektoru, bude přitom také úzce spolupracovat s přidruženou společností Accord Research na vývoji klíčového produktu SO-C101, jakož i na dalších výzkumných programech založených na bázi RLI-15. SOTIO má v plánu na počátku roku 2019 zahájit ve vybraných evropských zemích a v USA klinická hodnocení přípravku SO-C101 a zařazovat do nich pacienty. Velmi významnou součástí této fáze klinického hodnocení je kombinace testovaného přípravku s tzv. checkpoint inhibitory, novými přípravky pro léčbu nádorových onemocnění.

„Z dokončení akvizice máme velkou radost. Společnosti Cytune Pharma a SOTIO v posledních letech úzce a velmi úspěšně spolupracovaly a nyní se těšíme, že v horizontu několika měsíců zahájíme první klinická hodnocení produktu SO-C101,“ uvedl Radek Špíšek, generální ředitel společnosti SOTIO. „Přípravek SO-C101 se stane stěžejním programem v rámci námi vyvíjeného porfolia, společně s dalšími klinickými programy v oblasti karcinomu vaječníků, prostaty a plic založenými na DCVAC, naší platformě aktivní buněčné imunoterapie založené na bázi dendritických buněk.“

„Jsem hrdý na to, že naše produkty, jejichž výzkum započal na půdě institutu INSERM a Univerzity v Nantes, mají velký potenciál rozšířit léčebné možnosti pro pacienty trpící nádorovými onemocněními. Látky jako IL-2/IL-15Rβγ představují novou a velmi slibnou skupinu přípravků v oblasti imunoonkologie, neboť jsou schopny znovu navodit imunitní odpověď u pacientů, u nichž selhala léčba pomocí tzv. checkpoint inhibitorů,“ dodává David Bechard, prezident a provozní ředitel společnosti Cytune Pharma. „Finanční podpora skupiny PPF společně s odborným zázemím společnosti SOTIO v oblasti klinického hodnocení budou hrát zásadní roli v urychlení vývoje přípravku SO-C101 v připravovaných klinických studiích.“

Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Zdroj informací

SOTIO a NejBusiness.cz

Datum

5. září 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.3702 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál