Fio bance se daří, navýšila zisk a hlásí 850 000 klientů

Fio bance se daří, navýšila zisk a hlásí 850 000 klientů

Služeb Fio banky aktuálně využívá už 850 tisíc klientů, meziročně jejich počet stoupl o více než 100 tisíc. Největší zájem mají o účty bez poplatků, hypotéky a online obchodování. Za první pololetí 2018 banka vykázala čistý zisk ve výši 510 milionů korun.

Fio banka roste rovnoměrným tempem už několik posledních let a drží si pozici páté největší banky v Česku podle počtu klientů. Za poslední rok se jejich počet zvýšil o 15 procent. V prvním pololetí letošního roku se Fio banka zaměřila hlavně na rozvoj své pobočkové sítě, když otevřela nová kontaktní místa v Ostravě, Litoměřicích, dvě v Praze a hypoteční centrum v Brně, a v tomto trendu se chystá pokračovat. Z produktových novinek představila kreditní karty. Na druhou polovinu roku plánuje vlastní podílové fondy nebo zcela novou mobilní aplikaci.

Banka ke konci června 2018 navýšila i čistý zisk, ten činil 510 mil. korun a poprvé se přehoupl přes půlmiliardovou hranici. Černá čísla Fio banka vykazuje od získání bankovní licence v roce 2010. Soustavně se jí daří navyšovat také bilanční sumu i objem vkladů.

„Jsme rádi, že cesta, kterou jsme si vytyčili před mnoha lety, stále funguje a noví klienti k nám pořád přicházejí. Zakládáme si na tom, že férové podmínky a minimální poplatky, které jsme nastavili, se nemění. To naši zákazníci oceňují a předávají svou zkušenost dál. A my jim jejich zájem o naše služby chceme oplácet kvalitním servisem i rozvojem našich produktů. Proto neusínáme na vavřínech a chystáme například novou mobilní aplikaci, placení mobilem prostřednictvím Google Pay nebo investování do podílových fondů. Věříme, že s námi budou i nadále spokojení,“ říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Zdroj informací

Fio banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

26. srpna 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.5769 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál