Společnost BASF úspěšně dokončila akvizici široké škály podniků a aktiv společnosti Bayer. Tato transakce je pro firmu strategickým doplněním ochrany plodin, biotechnologických a digitálních zemědělských aktivit a znamená vstup společnosti do oblasti osiv, neselektivních herbicidů a nematicidního ošetření osiva.
„Převzetí aktiv společnosti Bayer je významným strategickým krokem, který představuje další přidanou hodnotu pro naše portfolio řešení pro zemědělství a zvyšuje náš inovační potenciál. Celkově zajišťuje ještě komplexnější a atraktivnější nabídku pro naše zákazníky,” uvedl Dr. Martin Brudermüller, předseda představenstva a ředitel technologické divize BASF SE.
„Akvizice mění pozici společnosti BASF v oblasti zemědělství. Posiluje naše postavení na trhu v oblasti řešení pro zemědělství a vytváří nové příležitosti pro růst,“ dodala Saori Dubourg, členka představenstva BASF SE zodpovědná za divizi Agricultural Solutions. „Těšíme se na naši společnou cestu a srdečně vítáme nové kolegy v BASF.“
BASF v říjnu 2017 a v dubnu 2018 uzavřela dohody o koupi podniků a aktiv, které nabídla společnost Bayer v souvislosti s akvizicí společnosti Monsanto, za pořizovací cenu 7,6 miliardy eur. Do akvizice vstoupilo asi 4 500 zaměstnanců.
Dohody zahrnují globální obchod s glufosinátem amonným, obchod s osivy včetně šlechtitelského materiálu, výzkum, šlechtění a ochranné známky klíčových polních plodin na vybraných trzích, podniky se zeleninovými osivy, platformu pro výzkum a vývoj hybridní pšenice, širokou škálu produktů na ošetření osiva, některé herbicidy na bázi glyfosátu určené v Evropě převážně pro průmyslové použití, kompletní platformu pro digitální zemědělství XarvioTM a také některé projekty v oblasti výzkumu neselektivních herbicidů a nematocidů. Tyto transakce jsou v současné době kompletní, pouze uzavření dohody o obchodu s osivy zeleniny se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2018.
Podle Markuse Heldta, prezidenta divize Agricultural Solutions, budou z akvizice těžit i zákazníci BASF. „Naši zákazníci získají přístup k ještě většímu množství nástrojů na zvýšení svých výnosů, vylepšení kvality plodin a ziskovosti a díky komplexním zemědělským řešením od zasetí až po sklizeň zvýšíme konkurenci na trhu,“ dodává. „Po několika měsících příprav nepřetržitého převodu podniků a plynulého náboru zaměstnanců jsme všichni nadšeni, že můžeme konečně začít – jako nový tým s našimi rozšířenými obchodními aktivitami a schopnostmi.“
Aby společnost BASF zdůraznila pole své působnosti v zemědělství, nově přejmenovala divizi Crop Protection na divizi Agricultural Solutions.
BASF a NejBusiness.cz
22. srpna 2018
Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...
Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...
Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...
V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...
ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...
České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...
osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...
Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...
Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...
Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...