Objem zahraničních transakcí kartami KB výrazně roste

Objem zahraničních transakcí kartami KB výrazně roste

Obliba platebních karet Komerční banky (KB) neustále roste. V minulém roce dosáhl objem zahraničních transakcí provedených debetními a kreditními kartami Komerční banky během letních měsíců, tedy od června do srpna 2017, více než pět miliard korun. V těchto transakcích jsou zahrnuty platby u obchodníků, výběry z bankomatů a nákupy na zahraničních e-shopech. Meziročně došlo k nárůstu o více než 15 %.

Největší nárůst, téměř třetinový, jsme zaznamenali u plateb našimi kartami na zahraničních internetových obchodech. Jedním z hlavních důvodů je důvěra našich klientů ve vysoké zabezpečení plateb jakoukoli kartou KB přes internet. Všechny naše karty jsou totiž automaticky a bezplatně zabezpečeny technologií 3D Secure, která zásadním způsobem zvyšuje bezpečnost použití platebních karet při platbách na internetu u obchodníků, kteří tuto technologii podporují,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby KB.

První dvě příčky s největší jednorázovou transakcí obsadilo americké Miami, kde se uskutečnily platby v objemu 2,2 a 1,2 milionu Kč. Zahraniční výběry z bankomatů kopírují nejoblíbenější dovolenkové destinace, tedy Chorvatsko a Slovensko.

Nejčastěji používané bankomaty v zahraničí

Primorsko      Bulharsko     
Minsk      Bělorusko
Podhajska      Slovensko
Omis      Chorvatsko
Biograd na moru      Chorvatsko
Baska voda      Chorvatsko
Buk      Maďarsko
Senec      Slovensko
Ravenna      Itálie

 

Zdroj informací

Komerční banka a NejBusiness.cz

Datum

23. července 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.558 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál