Modernizace výrobního programu MINI pro léto 2018

Modernizace výrobního programu MINI pro léto 2018

Množství nových prvků výbavy z oblasti technologií pohonu zvýší od léta 2018 zábavu za volantem a zároveň sníží spotřebu paliva současných modelů MINI. Od července 2018 bude regulace emisí u všech zážehových verzí modelů 3- a 5dveřového MINI, MINI Cabrio a také MINI Clubman a MINI Countryman obsahovat filtr pevných částic. Modely britské prémiové značky, vybavené tímto zařízením, splňují mimořádně přísnou emisní normu Euro 6d-TEMP. To dokazuje, jak MINI průběžně optimalizuje produkci emisí u svých aktuálně nabízených modelů. Vznětové varianty MINI Clubman a MINI Countryman splňují emisní normu Euro 6d-TEMP od března 2018. Jejich systém regulace emisí zahrnuje nejen filtr pevných částic a katalyzátor NOx, ale také systém katalytické redukce se vstřikováním močoviny AdBlue pro vysoce efektivní snižování hladiny oxidů dusíku.

Kromě toho příslušná provedení modelů MINI Clubman a MINI Countryman budou od července 2018 vybavena zdokonalenými zážehovými motory. V jejich případě optimalizovaná technologie MINI TwinPower Turbo zlepšuje především spotřebu paliva a emisní hodnoty. Kromě standardně nabízené manuální převodovky budou v budoucnosti zážehové modely MINI Clubman a MINI Countryman k dispozici také se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Steptronic.

Úžasná dynamika řazení, vysoká úroveň komfortu, optimalizovaný komfort: 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic

Rychlé změny převodových stupňů a vysoká vnitřní účinnost jsou významné vlastnosti 7stupňové dvouspojkové převodovky Steptronic, která se od července 2018 stává součástí volitelné výbavy dalších variant úspěšných modelů MINI segmentu prémiových kompaktních vozů. Použití dvou spojek při řazení rychlostních stupňů umožňuje obzvláště sportovní akceleraci bez přerušení točivého momentu. Kromě lepších jízdních zážitků se princip převodovky, převzatý ze světa motorsportu, vyznačuje také veškerými komfortními vlastnostmi automatické převodovky. Zaručuje harmonické a akusticky sotva postřehnutelné změny rychlostních stupňů a plynulé reakce motoru, a to nejen při akceleraci, ale také při brzdění. Nová 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic umožňuje také používat funkci start/stop a jízdu setrvačností. Kromě toho, pokud je součástí výbavy navigační systém, je s ním řídicí jednotka převodovky propojena. V tom případě mohou být navigační data využita pro volbu rychlostního stupně, který bude nejlépe odpovídat dané trase. Sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic se ovládá pomocí elektronického voliče, který elektronickými impulzy přenáší volbu řidiče do řídicí jednotky.

Sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic je od července 2018 také dostupná v kombinaci se zdokonalenými zážehovými motory pro MINI Clubman a MINI Countryman. Optimalizované zážehové motory se standardně dodávaným filtrem pevných částic splňují emisní normu Euro 6d-TEMP. Průměrná spotřeba paliva MINI One Clubman a MINI Cooper Clubman se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou Steptronic nyní dosahuje 5,7 litru na 100 kilometrů (hodnota emisí CO2: 130 g/km). Hodnoty pro MINI Cooper S Clubman činí 5,8 litru na 100 kilometrů a 133 g/km. Kombinovaná spotřeba paliva a emise CO2modelu MINI One Countryman se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou Steptronic dosahují 5,9 litru na 100 kilometrů a 135 až 134 g/km. V případě MINI Cooper Countryman činí spotřeba paliva 5,9 až 5,8 litru na 100 kilometrů a emise CO2dosahují 134–132 g/km. Odpovídající hodnoty pro model MINI Cooper S Countryman jsou 6,0 l/100 km a 138–136 g/km (hodnoty jsou závislé na zvoleném rozměru pneumatik). Všechny údaje o spotřebě paliva a emisích byly naměřeny podle nové metodiky měření WLTP a poté byly pomocí korelace přepočítány na hodnoty NEDC.

Sedmistupňová sportovní převodovka Steptronic, která je v rámci volitelné výbavy nabízena pro MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper S Countryman, umožňuje ještě rychlejší změny rychlostních stupňů. K manuální volbě rychlostních stupňů u této automatické převodovky slouží páčky umístěné na volantu.

Vzrušující zvuk, dokonalá konektivita: MINI Clubman s paketem Connectivity

Od července 2018 je pro MINI Clubman k dispozici nový paket Connectivity, který nabídne nejvyšší úroveň zábavy a inteligentní konektivity. Zahrnuje mimořádně kvalitní doplňky pro navigaci, komunikaci a ozvučení, kombinované s dokonalým konceptem obsluhy a funkčností. Hlavní součástí paketu je výbava Connected Navigation Plus s 8,8palcovým dotykovým displejem a dotykovým ovladačem MINI Touch, dopravními informacemi v reálném čase RTTI a automatickou aktualizací mapových podkladů prostřednictvím připojení pomocí ve voze integrované SIM karty. Paket Connectivity dále zahrnuje přípravu pro Apple CarPlay, MINI Connected XL a bezdrátové dobíjení telefonu, umožňující dobít telefon bez použití nabíjecího kabelu.

DAB tuner navíc umožňuje přijímat digitálně vysílané rozhlasové programy s mimořádně vysokou kvalitou zvuku. Fascinující zvuk ze všech zdrojů hudby zaručuje také hi-fi audiosystém Harman Kardon s 12 reproduktory, 8kanálovým digitálním zesilovačem a výkonem 360 wattů, který je rovněž součástí nového paketu Connectivity.

Standardní výbava MINI Clubman a MINI Countryman: automatická aktivace potkávacích světel

Nové prvky výbavy, rozšiřující od července 2018 standardní výbavu MINI Clubman a MINI Countryman, zlepšují komfort posádky a také její bezpečnost. V budoucnu budou tyto dva modely segmentu prémiových kompaktních vozů standardně vybaveny automatickým rozsvěcováním potkávacích světel. Tato funkce zajišťuje aktivaci a deaktivaci předních i zadních světlometů v závislosti na světelných podmínkách. Za tímto účelem lze od července 2018 u obou modelů přepnout přepínač světlometů do další polohy, označené grafickým symbolem písmene „A“. Při používání systému automatického rozsvěcování světel se světla rozsvítí nejen v noci, ale rovněž při stmívání a zhoršené viditelnosti z důvodu špatného počasí, stejně jako při jízdě tunelem nebo ve vícepodlažních parkovacích domech.

Zdroj informací

BMW Group a Nejbusiness.cz

Datum

9.7.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8566 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál