Největší evropský systém úložiště energie dodává elektrickou energii na stadion Johan Cruijff ArenA

Největší evropský systém úložiště energie dodává elektrickou energii na stadion Johan Cruijff ArenA

29.6. začal fungovat největší evropský systém úložiště energie, který využívá repasované a nové baterie elektromobilů a je umístěný v komerční budově. Oficiální slavnostní otevření uváděl amsterdamský radní Udo Kock.

Tento jedinečný projekt je výsledkem spolupráce společností Nissan, Eaton, BAM a The Mobility House se stadionem Johan Cruijff ArenA a podporují jej Amsterdam Climate and Energy Fund (AKEF) a Interreg.

3megawattový systém úložiště energie zajišťuje stadionu, jeho návštěvníkům a sousedům a nizozemské energetické soustavě spolehlivější a účinnější dodávku elektrické energie. Tvoří jej elektrické měniče Eaton a ekvivalent 148 akumulátorů vozů Nissan LEAF. Přispívá k udržitelnějšímu provozu energetické soustavy a nabízí prostor k dalšímu využívání akumulátorů z elektrických vozidel.

„Díky tomuto systému úložiště energie bude stadion moci využívat vlastní udržitelnou technologii mnohem inteligentněji a pod hlavičkou firmy Amsterdam Energy ArenA BV může energii v úložišti dále přeprodávat,“ prohlašuje Henk van Raan, ředitel inovací na stadionu Johan Cruijff ArenA. „Stadion má zajištěnu dodávku elektrické energie i v případě výpadku. Tím přispěje ke stabilitě nizozemské rozvodné sítě. Johan Cruijff ArenA je jedním z nejudržitelněji provozovaných stadionů na světě a zaváděním chytrých inovací, jako je tento jedinečný systém úložiště energie, ukazuje ostatním, kudy se ubírat.“

„Těší nás, že jsme součástí největšího evropského systému úložiště energie, který byl vyvinut pro komerční budovu. Díky stadionu Johan Cruijff ArenA můžeme dnes ukázat, že repasování akumulátorů z elektrických vozidel Nissan dokáže přispívat k efektivnějšímu a udržitelnějšímu provozu celé elektrické rozvodně sítě. Náš akumulátorový systém se stal základem nové technologie pro udržitelnou budoucnost a zároveň zavádíme změny v automobilové dopravě a zlepšujeme kvalitu života,“ prohlašuje Francisco Carranza, výkonný ředitel společnosti Nissan Energy.

Zdroj informací

Nissan a Nejbusiness.cz

Datum

6.7.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.9046 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál