Nissan v boji proti znečištění

Nissan v boji proti znečištění

Společnost Nissan ze svého nejodolnějšího pickupu v novém filmu udělala dobrovolníka, aby upozornila na Světový den oceánů 2018 (pátek 8. června) a oslavila hrdiny místních komunit, kteří bojují se znečištěním pláží plasty.

Ve filmu se Navara OFF-ROADER AT32 přidá ke dvojici otce a dcery, aby jim pomohla se vypořádat s jejich nejnáročnějším úklidem plastu z pláže.

Ve světových oceánech každý rok skončí více než osm milionů tun plastu*, což má katastrofální dopad na mořské živočichy, rybolov a turismus.

Letos v létě Nissan vyzývá komunitní skupiny z celé Evropy, aby nominovaly špatně dostupné lokality, na kterých budou moci zakročit připravené pickupy Navara. Společnost své evropské zaměstnance podporuje i v tom, aby využili jejího vlastního dobrovolnického programu Days for Change a případně se zapojili do místních projektů čištění pláží.

Projekt byl inspirován žádostí o podporu na sociálních sítích od organizace Beach Guardian, což je komunitní skupina založená studentkou mořské biologie Emily Stevensonovou a jejím otcem Robem.

Ve volném čase uklízeli plasty z pláží blízko svého domova, ale jejich rodinný vůz měl problém se dostat do odlehlých lokalit nebo zvládnout náročné podmínky.

Nissan jim nabídl novou Navaru OFF-ROADER AT32, kterou lze vybavit šnorchlem a je navržena pro pohyb v tom nejextrémnějším prostředí. Vůz skupině Beach Guardian pomohl projíždět kamenitým terénem a odstraňovat odpad, jako jsou plastové sítě uvízlé hluboko v písku.

Ken Ramirez, první viceprezident pro prodej a marketing společnosti Nissan Europe, uvedl: „Vůz Navara OFF-ROADER AT32 je pro Beach Guardian dokonalým partnerem. Byl navržen do těch nejnáročnějších podmínek, jako je mokrý písek a kameny, a se šnorchlem se může lépe brodit vodou. Proto je pro jejich práci na vzdálených plážích ideální.“

Dále dodal: „Hrdinové komunit, jako jsou Emily a Rob, kteří svůj čas věnují tomu, aby vytvořili lepší svět, jsou inspirací pro nás všechny.“

Skupina Beach Guardian vznikla díky myšlence Emily (21) a Roba (50). Tato dvojice sbírala odpad z pláží v britském Cornwallu 10 let. Když si uvědomili, že plast začíná být stále větším problémem a může si s ním poradit pouze armáda místních dobrovolníků, rozhodli se založit komunitní skupinu.

Rob k tomu řekl: „Pláže, které lidé navštěvují a kde si vychutnávají zmrzlinu a sledují své děti, jak staví hrady z písku, jsou jenom jednou stránkou tohoto problému. Existuje mnohem více vzdálených a neviděných částí pobřeží, ke kterým se dobrovolníci mají problém dostat nebo na nich potřebují přesouvat větší předměty.“

Rob ještě dodal: „Většinou používáme naše vlastní rodinné vozy nebo vlastnoručně vyrobené nástroje. Bez pomoci společnosti Nissan a vozu Navara OFF-ROADER AT32 bychom nikdy neuvolnili staré sítě, které byly v pískových dunách pohřbeny celé roky.“

https://www.unenvironment.org/news-and-stories/press-release/un-declares-war-ocean-plastic

Zdroj informací

Nissan a Nejbusiness.cz

Datum

10.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6986 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál