E.ON jako první přináší cloudové služby do české energetiky

E.ON jako první přináší cloudové služby do české energetiky

Spuštěním Virtuální baterie uvedla společnost E.ON jako první na český energetický trh cloudové služby. Unikátní řešení nabízí k fotovoltaickým systémům pro domácnosti. Ty mohou nově ukládat energii, kterou vyrobí, ale nespotřebují, do Virtuální baterie a využít ji později. Díky tomu spotřebují 100 % vyrobené energie a ušetří více než s obyčejným solárním systémem.

„Virtuální baterie pracuje na principu solárního cloudu. Energii ze své střechy, kterou v danou chvíli nevyužijete, si uložíte do své Virtuální baterie. A odtud si ji zase jednoduše vezmete ve chvíli, kdy ji budete potřebovat. Myšlenka je geniálně jednoduchá, ale převést ji do praxe bylo těžší. O to větší mám radost, že potvrzujeme svou pověst inovátora a jsme na českém trhu první, kdo toto unikátní řešení může klientům nabídnout,“ říká Martin Záklasník, generální ředitel E.ON v České republice.

„Přes den, kdy lidé nebývají doma, nebo v létě vyrábí domácí fotovoltaické systémy obvykle mnohem více energie, než zvládne domácnost spotřebovat. Přibližně třetina vyrobené energie pak nenávratně odchází do sítě. Díky Virtuální baterii klient využije 100 % energie ze své střechy, čímž maximalizuje úsporu za elektřinu, a navíc urychluje návratnost investice do solárního systému,“ doplňuje Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie zodpovědný za podporu a řízení obchodu.

„Zájemcům o fotovoltaickou elektrárnu s Virtuální baterií nabízíme kompletní servis. Navrhneme solární systém na míru, zařídíme instalaci, postaráme se o odbornou kontrolu, připojení do sítě i spuštění. A v neposlední řadě vypracujeme a podáme za klienta žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám, a to včetně energetického posudku,“ vysvětluje další výhody Luboš Vrbata, produktový manažer E.ON zodpovědný za fotovoltaiku.

Jelikož jde o cloudové řešení, zcela odpadá i nutnost instalovat fyzickou baterii, která vyžaduje další investici a klade nemalé nároky na prostor v objektu. Není to však podmínkou, Virtuální baterii lze s fyzickou baterií kombinovat. Díky webovému rozhraní má klient jednoduchý a přesný přehled, jak svou Virtuální baterii využívá. V Klientské zóně jsou přehledně graficky znázorněny veškeré údaje a statistiky o provozu Virtuální baterie. Třeba kolik systém vyrábí elektřiny, jakou má domácnost spotřebu nebo z jakých zdrojů je tato spotřeba pokryta. Cena za Virtuální baterii se odvíjí podle toho, kolik energie do ní klient ukládá. Začíná na 49 korunách měsíčně (za uschování 1 MWh ročně).

Podle květnového výzkumu společnosti E.ON, který realizovala agentura STEM/MARK, zájem o fotovoltaiku mezi Čechy roste. Tři čtvrtiny respondentů nevylučují, že by si v budoucnosti mohly pořídit solární systém, čtvrtina to plánuje do pěti let. Hlavním důvodem, proč lidé pořízení fotovoltaické elektrárny zvažují, je finanční úspora za elektřinu – uvádí to 74 % dotázaných a pro 59 % je to ten nejdůležitější aspekt. 45 % respondentů, kteří o fotovoltaice neuvažují, se shodlo, že největší bariérou pořízení solárního systému je pro ně vysoká počáteční investice a nedostatek financí. „Když se ale na čísla podíváte z jiného pohledu, zjistíte, že zhodnocení investice je u solárních systémů s Virtuální baterií 7 % ročně nebo i více – a to je mnohonásobně víc, než vám aktuálně nabízejí třeba spořicí účty,“ upozorňuje Jan Zápotočný. Vše záleží na tom, jak efektivně se s vyrobenou energií zachází.

Virtuální baterie je určena všem zájemcům, kteří si chtějí fotovoltaiku na svůj dům pořídit. „I proto nás potěšilo, že 44 % respondentů v průzkumu uvedlo, že Virtuální baterie by mohla pozitivně ovlivnit jejich rozhodování, zda si solární systém koupit,“ říká Luboš Vrbata. Z výzkumu rovněž vyplynulo, že dvě třetiny vážných zájemců o Virtuální baterii plánují pořízení solárního systému v nejbližších pěti letech.

Zdroj informací

E.ON a NejBusiness.cz

Datum

31.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

Reklama

Page generated in 1.3708 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál