ŠKODA AUTO již pátý rok podporuje projekt 'Věda má budoucnost'

ŠKODA AUTO již pátý rok podporuje projekt 'Věda má budoucnost'

ŠKODA AUTO již pátým rokem podporuje projekt ‘Věda má budoucnost’, jehož cílem je motivace učitelů, ředitelů a výchovných poradců základních a středních škol a zvýšení atraktivity přírodovědných a technických oborů pro jejich žáky. Za 5 let existence projektu se do projektu zapojilo 129 pedagogů, výchovných poradců a ředitelů z 55 škol. Letos jsou novinkou dvě úvodní setkání, která se uskutečnila v Mladé Boleslavi a Kvasinách.

ŠKODA AUTO je partnerem programu ‘Věda má budoucnost’, pořádaném neziskovou organizací Aisis, již od roku 2013. Spolupracuje na modulech dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a podporuje i zvyšování jejich motivace – pro učitele matematiky a fyziky, ředitele a výchovné kariérové poradce základních škol pořádá ŠKODA AUTO odborné workshopy a exkurze do provozů společnosti.

„Máme radost, že můžeme prostřednictvím programu ‘Věda má budoucnost’ podporovat zájem o přírodovědné a technické obory u mladých lidí a zároveň motivovat pedagogy, kariérní poradce a ředitele škol. Ty všechny totiž považujeme za významné ambasadory, kteří jsou ve finále schopni zvýšit atraktivitu přírodovědných a technických oborů pro žáky základních a středních škol,“ říká Michal Kadera, vedoucí oddělení Vnějších vztahů ve ŠKODA AUTO. ‘Věda má budoucnost’ je program s akreditací MŠMT, AV ČR a Svazu průmyslu ČR, účastníci programu obdrží certifikát o absolvování programu, který slouží jako doklad o jejich dalším vzdělávání.

V průběhu 5. ročníku vzdělávacího programu ‘Věda má budoucnost’ byl pro všechny zúčastněné připraven bohatý program, školní rok 2017/2018 naplněn setkáními, semináři a cílenými workshopy. V průběhu školního roku učitelé matematiky a fyziky, ředitelé škol a výchovní poradci navštívili také výrobní provozy ŠKODA AUTO. V rámci workshopů učitelé načerpali mnoho nových zkušeností a podnětů, které jim pomohou zvýšit motivaci a vzájemně konzultovali přístupy k výuce. V letošním roce bylo do programu projektu opět zařazeno setkání v Kvasinách.

Na závěr letošního ročníku si účastníci programu v prostorách ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi vyzkoušeli výukové vybavení. Žáci učiliště hostům představili projekt žákovského vozu a projekt Erasmus+. Následně hosté představili své projekty. Z celkového počtu projektů, kterých bylo hodnoceno 12, byl jako nejpřínosnější vyhodnocen projekt ´Cukry v potravinách’, který se svými žáky realizovala paní Iveta Holečková, učitelka matematiky na základní škole v Čelákovicích.

„Je důležité žáky přesvědčit o tom, že učivo ze školy má smysl i v praxi, že nastudované poznatky mohou prakticky využít. Díky podpoře společnosti ŠKODA AUTO vedeme školy k tomu, aby učitelé tato propojení žákům zprostředkovali, například formou badatelské výuky, exkurzí či kariérového poradenství. Máme radost, že se nám to už 5 let daří,“ říká Irena Fričová, výkonná ředitelka pořádající společnosti Aisis.

Čtyři hlavní priority

V oblasti firemní společenské odpovědnosti se ŠKODA AUTO řídí strategií zaměřenou na čtyři hlavní priority: dopravní bezpečnost, bezbariérovou mobilitu, péči o znevýhodněné děti a podporu technického vzdělávání. K nim se přidávají regionální programy a péče o zaměstnance. V rámci technického vzdělávání se ŠKODA AUTO kromě projektu ‘Věda má budoucnost’ soustředí na projekt ‘Mladí designéři’. Důležitou součástí podpory technického vzdělávání je i spolupráce s předními vysokými školami. Již podruhé se ve ŠKODA AUTO letos v dubnu uskutečnil Den s akademiky, při kterém si zástupci společnosti ŠKODA AUTO z technického vývoje, výroby a kvality vyměňují zkušenosti a informace s odborníky z akademické sféry.

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a. s. a NejBusiness.cz

Datum

29.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8083 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál