ŠKODA AUTO zve cyklisty do Lví stopy

ŠKODA AUTO zve cyklisty do Lví stopy

Československo letos slaví 100 let od svého založení. Netradiční oslavu výročí samostatné republiky připravila ŠKODA AUTO ve spolupráci s dalšími partnery projektu pod názvem Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů, přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost unikátní akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě ve tvaru dvouocasého lva. Ten bude zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce dosahující téměř 2 000 km. Trasy jsou připraveny pro širokou veřejnost, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní cyklisty.

ŠKODA AUTO pojme oslavu 100 let české státnosti netradičním způsobem. Spojuje národní hrdost se sportovním výkonem a pokusem o vytvoření světového rekordu – největšího obrazu státního symbolu ČR na světě – ve tvaru dvouocasého lva vykresleného v mapě pomocí GPS souřadnic tras jednotlivých cyklistických stezek. Výsledkem je zábavná akce pro náruživé cyklisty, hobby jezdce ale i celé rodiny, jíž se může zúčastnit každý podle své chuti, místa bydliště a aktuální fyzické kondice.

„Jako hrdý partner cyklistiky jsme se rozhodli spojit oslavy výročí vzniku republiky s pohybovou aktivitou, do níž chceme zapojit nejen vyznavače jízdních kol,“ vysvětluje vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Petr Janeba. „Rádi bychom vyzvali všechny aktivní občany bez ohledu na věk, aby se stali součástí připomínky stého výročí založení Československa ať už aktivně, nebo prostřednictvím sociálních sítí,“ dodává Petr Janeba.

V České republice tak, v prostředí mapového rozhrání Mapy.cz, vznikne 100 cyklotras různé obtížnosti o délce přibližně 20 km. Každá z nich bude mít vlastní popisek a bude upozorňovat na zajímavá místa v okolí. Hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, které mohou pojmout tuto sportovní aktivitu jako vlastivědné výlety za poznáním České republiky. Na své si však přijdou i zkušení cyklisté. Každý účastník se bude moci přihlásit pomocí jednoduchého webového formuláře na webových stránkách www.lvistopa.cz.

Jako předjezdec bude působit cyklistický nadšenec Milan „Forest“ Silný, jenž vyrazil po Lví stopě 26. května a během 12 dnů ji absolvuje celou. Z jeho cesty bude vznikat unikátní obsah, který bude prezentovat zajímavosti na trase i situace, s nimiž se setkává každý cyklista. Měl by tak motivovat další zájemce a cyklistické nadšence, aby ho následovali. Zapojit se může každý, kdo se bude právě nacházet v jeho okolí. Pro cyklisty, kteří se přidají, budou připraveny zajímavé ceny. Kde přesně se Milan „Forrest“ Silný momentálně nachází, bude možné sledovat na webových stránkáchsociálních sítích projektu Lví stopa. Inspirativní předjezdec bude mít během cesty oporu v podobě doprovodného vozu ŠKODA OCTAVIA, který poveze jeho cyklistické vybavení a dva náhradní bicykly z cyklistické kolekce značky ŠKODA.

Oficiální záštitu akci udělil mj. Český olympijský výbor v čele s jeho předsedou Jiřím Kejvalem.

„Tuto aktivitu dlouholetého partnera ČOV vítáme a podporujeme, protože má za cíl rozhýbat Česko, a zároveň tím oslavit sto let republiky. Byl bych rád, aby se do projektu zapojilo co nejvíc sportovců i běžné populace, neboť to dává smysl,“ uzavírá Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

V rámci projektu Lví stopa se počítá se zapojením ambasadorů z řad sportovců a známých osobností jako např. nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie ČR a mistrem světa Jiřím Ježkem, olympioniky Dušanem Kožíškem, Vavřincem Hradílkem a dalšími. Na jednotlivých trasách se pak v roli aktivních účastníků objeví řada dalších českých olympioniků.

Ani při této příležitosti ŠKODA AUTO nezapomene na své aktivity společenské odpovědnosti, konkrétně v oblasti bezbariérové mobility, které se dlouhodobě věnuje. Při zapojení dostatečného množství jezdců poskytne ve spolupráci s Nadací Konto Bariéry finanční podporu ve výši 150 000 Kč na nákup speciálně upravených ručních kol pro děti se zdravotním postižením. Zároveň bude pod záštitou Konta Bariéry odstartována DMS sbírka právě na podporu hendikepovaných cyklistů, kterým bude možné zasláním jedné DMS přispět 30 Kč po celou dobu trvání projektu.

Součástí spolupráce s Českým olympijským výborem bude i podpora olympijské nadace. Jejími patrony jsou medailisté z olympijských her, kteří plní dětem jejich sportovní přání.

Unikátní spojení oslav 100. výročí založení republiky, sportovního výkonu a společensky prospěšné aktivity v režii značky ŠKODA právě startuje.

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a. s. a NejBusiness.cz

Datum

27.5.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

Reklama

Page generated in 7.0306 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál