SOTIO na ASCO 2018

SOTIO na ASCO 2018

SOTIO, biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF včera oznámila, že bude prezentovat nová slibná klinická data ze svých klinických studií hodnotících přípravek aktivní buněčné imunoterapie DCVAC zaměřený na pacienty s nádorovým onemocněním vaječníků a plic. Data budou prezentována na nejprestižnějším světovém onkologickém kongresu - Výročním setkání Americké společnosti klinické onkologie 2018 (ASCO 2018), které se bude konat ve dnech 1. až 5. června 2018 v americkém Chicagu.

„Data z našich tří klinických studií ve fázi II a fázi I/II, vyhodnocujících léčebný přípravek DCVAC ukazují, že používání těchto produktů v kombinaci se standardní chemoterapií u pacientů s nádorovým onemocněním vaječníků a plic může být pro pacienty značným přínosem. Výsledky našich studií jsou jak statisticky, tak i klinicky významné,“ komentuje Radek Spíšek, generální ředitel SOTIO. „Byli jsme velmi překvapeni, že jedna z našich klíčových klinických studií na karcinom vaječníků ve fázi II byla dokonce přijata k ústní prezentaci v rámci Sympozia klinických věd, což je pro nás velmi nečekaná a prestižní věc,“ dodává.

SOTIO bude na konkresu ASCO 2018 prezentovat data ze tří klinických studií:

  • Data z klinické studie SOV01 hodnotící přípravek DCVAC/OvCA u pacientek s nádorovým onemocněním vaječníků budou 3. června ústně prezentována na Sympoziu klinických věd. Abstrakt prezentace je k dispozici na stránkách ASCO – Abstract 5509.
  • Abstrakt z další klinické studie hodnotící DCVAC/OvCa (studie SOV02) byl organizátory kongresu vybrán pro zařazení do sborníku prezentací z ASCO – Abstract e17515.
  • Data z klinické studie SLU01 hodnotící přípravek DCVAC/LuCa zaměřený na pacienty s nemalobuněčným karcinomem plic, bude prezentován v rámci tzv. Poster Session - Abstract 9051.


Další podrobnosti včetně obsahu prezentací a posterů budou k dispozici v okamžiku jejich zveřejnění na kongresu ASCO dne 3.6.2018.

Každoroční kongres ASCO je jednou z největších a nejprestižnějších vzdělávacích a vědeckých akcí v onkologii. Pětidenní akce (1.6. – 5.6.2018) umožňuje lékařům a vědcům prezentovat výsledky výzkumu onkologickým odborníkům z celého světa. Kongresu se účastní více než 32.000 návštěvníků. Aktuální výsledky výzkumu a klinických studií prezentované na ASCO každoročně představují pokrok dosažený v boji proti nádorovým onemocněním.

Zdroj informací

SOTIO a NejBusiness.cz

Datum

23.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6924 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál