Děti pod vedením starosty Habartova zasadily javory a zimolezy

Děti pod vedením starosty Habartova zasadily javory a zimolezy

Město Habartov u Sokolova získalo přírodní bariéru proti hluku a prachu v podobě nové zeleně v Raisově ulici. Výsadbu finančně podpořila Nadace ČEZ.

Za účasti žáků základní školy a starosty obce Petra Janury proběhla minulý čtvrtek slavnostní společná výsadba keřů a stromů v Raisově ulici. Jedná se o 2. etapu projektu Stromy v Habartově, obě podpořila finančně Nadace ČEZ. Příspěvek na výsadbu 3 javorů a 600 ks keře zimolezu obecného činil 65 384 korun.

V blízkosti bytové zástavby byly původně vzrostlé v těsném zápoji vysázené smrky pichlavé, které se tyčily v příkrém svahu. Pro tuto lokalitu nebyly vhodné a před samotnou výsadbou byly pokáceny. Byla navržena výsadba 600 kusů keřů, doplněna o 3 stromy v místech, kde nebudou nepříznivě ovlivňovat světelnou pohodu uživatelů bytů, a přitom budou plnit funkci estetickou, a především opticky oddělovat komunikaci od zástavby.

„Zvolený typ keřů bude dorůstat v průměru do výšky jeden metr a bude vytvářet živý plot, který v zástavbě bytových domů pomůže ke zkvalitnění životního prostředí a esteticky zhodnotí celou lokalitu,“ uvedl starosta města Petr Janura, který sám přidal ruku k dílu. Zdatně mu sekundovali také žáci místní základní školy.

Nadace ČEZ přispívá na výsadbu stromů a další zeleně ve městech a obcích od roku 2011 v rámci grantového programu Stromy. „Mezi nejoblíbenější projekty se řadí ovocné aleje a dále listnaté stromy jako habr či javor. Zájem obcí o zlepšování životního prostředí nás těší a rádi podpoříme projekty, které k němu skutečně přispějí,“ dodává ředitelka nadace Michaela Ziková.

Zdroj informací

ČEZ a NejBusiness.cz

Datum

20.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál