Letenský muzejní den v Národním zemědělském muzeu

Letenský muzejní den v Národním zemědělském muzeu

V pátek 18. května si připomínáme Mezinárodní den muzeí a galerií. Národní zemědělské muzeum v Praze u této příležitosti pro návštěvníky pořádá Letenský muzejní den – komentovanou prohlídku muzea a vstup do všech expozic a na výstavy zdarma.

Možnost prohlédnout si nově zrekonstruovanou budovu Národního zemědělského muzea v Praze na Letné mají v pátek 18. května od 9 do 17 hodin všichni zájemci, kteří přijdou na akci Letenský muzejní den. Každou hodinu je pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka muzea s průvodcem, začátek je vždy v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. Vstup do Národního zemědělského muzea i prohlídky jsou zdarma. Průvodce si zájemce o prohlídku vyzvedne u pokladny. „Srdečně zveme všechny návštěvníky, aby se přišli podívat, jaký kus cesty naše muzeum urazilo. Rozsáhlou rekonstrukci hlavní výstavní budovy jsme začali připravovat v roce 2014, a tak se postupně vrací k původnímu architektonickému konceptu. Za poslední tři roky jsme vybudovali sedm zcela nových expozic, které se věnují jednotlivým oborům zemědělství. Velkým lákadlem je i nově otevřená střecha muzea s unikátním výhledem na Prahu,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Antonín Juriga.

Téma Mezinárodního dne muzeí v roce 2018 zní Hyperpropojená muzea: Nové cesty, nové publikum. Cílem je poukázat na vztah muzeí a nových technologií a možnosti jejich využití k oslovení dalších návštěvníků. Právě i nové expozice v Národním zemědělském muzeu vždy staví na moderních a interaktivních formách, aby si návštěvníci odnesli nejen zajímavé informace, ale také zážitek. Expozice navíc mají tzv. dynamický koncept – jednotlivé exponáty ve vitrínách se budou jednou za rok či dva obměňovat, a návštěvníci tak mají důvod se do muzea vracet.

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila 18. květen Mezinárodním dnem muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji společnosti. Na celém světě je Mezinárodní den muzeí každoročně významnou událostí. Kromě toho, že zúčastněná muzea mohou představit témata a otázky týkající se kulturních institucí, je Mezinárodní den muzeí především příležitostí pro muzejní pracovníky setkávat se s návštěvníky. Akce probíhají v rámci jediného dne, víkendu ale i celého týdne.

Národní zemědělské muzeum je členem International council of museums a Asociace muzeí a galerií České republiky.

Zdroj informací

NZM a NejBusiness.cz

Datum

14.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6177 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál