Sberbank CZ zvyšuje zisk

Sberbank CZ zvyšuje zisk

Za první čtvrtletí roku 2018 Sberbank CZ dosáhla zisk po zdanění ve výši 96,182 milionů korun. V porovnání s hospodářskými výsledky za stejné období předchozího roku se zvýšil o více než 73 procent. K navýšení přispěly především rekordní objemy FÉR půjček a FÉR hypoték, díky nimž rostly provozní výnosy, a pozitivní vývoj opravných položek na úvěrové portfolio.

Úvěry pro fyzické osoby překonaly v prvním čtvrtletí další prodejní rekordy. „Naše FÉR hypotéky a FÉR půjčky se těší stále vysokému zájmu klientů. Meziročně se zvýšil objem hypoték o 29 % a spotřebitelských úvěrů dokonce o 35 %. Klienti oceňují naše férové produkty s jasnými podmínkami a transparentním úročením, kdy se dozvědí sazbu okamžitě na základě financované částky a doby splatnosti,“ komentuje výsledky Edin Karabeg, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank CZ.

„Provozní zisk před tvorbou rezerv a opravných položek dosáhl ke konci března 525,80 mil. korun. Pozitivní vliv na výsledek mělo zvýšení úrokových výnosů. Provozní a správní náklady se oproti loňskému roku mírně zvýšily o 2,9 % na 414 mil. Kč, vliv měly vyšší mzdové náklady a odpisy investic do inovativních projektů banky. Čtvrtletní zisk je díky vysoké kvalitě úvěrového portfolia pozitivně ovlivněn také nižšími opravnými položkami,“ doplňuje Dušan Baran, finanční ředitel a člen představenstva Sberbank CZ.

Zdroj informací

Sberbank CZ a NejBusiness.cz

Datum

11.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6318 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál