V létě pohodlně na Lipno i k Balatonu. FlixBus přidává další turistické destinace

Na letní turistickou sezonu připravuje svůj jízdní řád poskytovatel mobility FlixBus. Cestovatelé se mohou těšit na nová přímá spojení z Prahy do Pošumaví nebo k vyhlášenému maďarskému jezeru Balaton. Pohodlně si mohou začít plánovovat letní dovolenou již nyní, dopravce ke každé jízdence garantuje příruční zavazadlo i větší zavazadlo do úložného prostoru zdarma. Nové destinace budou zákazníkům k dispozici po celou letní sezonu až do listopadu.

Z Prahy na Šumavu vyrážejí první spoje zítra v 10:00 z nádraží Florenc. Jezdit budou 5x týdně a zastaví v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Horní Plané. Spoje dál pokračují přes Pasov až do Mnichova. Horní Planá nacházející se na břehu vodní nádrže Lipno je v současnosti rychle se rozvíjejícím turistickým střediskem. Lipenská nádrž a Národní park Šumava nabízejí výborné podmínky pro vodní sporty, pěší turistiku i cykloturistiku.

Na zpáteční cestu z Michova budou autobusy vyrážet v 10:15, v Horní Plané zastaví v 15:40 a do Prahy přijedou v 18:55. Jízdenky jsou již v prodeji, cena z Prahy na Šumavu začíná od 179 Kč.

„Neustále pracujeme na rozšiřování naší zelené sítě a zákazníkům chceme nabídnout co nejširší počet destinací dostupných z Prahy přímo nebo s jedním přestupem. Kromě Lipna nově otevřeme i přímé spojení k Balatonu,“ uvádí tisková mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

K „maďarskému moři“ z Prahy přímým spojem

Cestovatele plánující letní dovolenou jistě potěší i nové přímé spojení z Prahy k jezeru Balaton v Maďarsku, a to hned do dvou středisek – Siófok a Balatonföldvár. Noční autobusy budou jezdit pravidelně 4x týdně, z Florence vyrazí každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli ve 23:50. Těsně před půlnocí pak opustí zastávku u hlavního nádraží. Cesta do cílové stanice Balatonföldvár potrvá něco málo přes 8,5 hodiny, do cíle dorazí v 8:35 ráno. Nazpět od Balatonu mohou zákazníci počítat se čtyřmi spoji týdně, z města Balatonföldvár vyjíždějí ve 21:15 a do Prahy dorazí v 6:00 ráno.

„Noční autobusové spoje mají řadu výhod. Zákazníci se do svého oblíbeného cíle dostanou rychleji a ušetří i náklady na ubytování za jednu nebo dvě noci,“ dodává Čmielová. Noční spoje mají zpravidla méně zastávek než denní spoje a silnice bývají průjezdnější.

Maďarská riviéra, jak se Balatonu přezdívá, nabízí příjemnou dovolenou i s malým rozpočtem. Nejen rodiny s dětmi ocení vody jezera vyhřáté v létě na 26 až 28°C. V oblasti se nacházejí i četné cyklostezky, díky dvoupatrovým autobusům vybavenými držáky není problém přivézt si kolo z Prahy s sebou.

Praha byla do mezinárodní sítě FlixBusu připojena v roce 2015 a od té doby se vyvinula na významní dopravní uzel. FlixBus nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou dopravní síť čítající 250 000 denních spojů do 1 700 destinací ve 27 zemích.

Zdroj informací

FlixBus a NejBusiness.cz

Datum

30.4.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7305 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál