Skupina PSA a společnost Huawei představují svůj první vůz s mobilním připojením

Skupina PSA a společnost Huawei představují svůj první vůz s mobilním připojením

Skupina PSA zavádí platformu CVMP „Connected Vehicle Modular Platform“" určenou pro vozy s mobilním připojením. CVMP vychází z platformy IoT1OceanConnect značky Huawei.

DS 7 Crossback, který byl tento měsíc uveden na čínský trh, je prvním vozidlem, které platformu CVMP využívá. Zákazníci mají přístup k novým službám, jako je online navigace, rozpoznávání hlasu s porozuměním přirozenému jazyku1 a online portál služeb dostupný prostřednictvím palubního displeje. Ze smartphonu zákazníka je rovněž přístupný stav údržby vozidla a historie jízd a stylů řízení. 

K těmto funkcím budou pravidelně přidávány nové služby pro soukromé zákazníky a správce vozového parku. Jde o služby infotainmentu, aktualizace softwaru a map navigace na dálku, služby osobního asistenta, diagnostické funkce a funkce údržby vozu na dálku nebo služby užitečné pro společnosti zabývající se pronájmem aut, správce vozových parků a provozovatele služeb sdílení automobilů (carsharing). 

Platforma OceanConnect IoT značky Huawei se opírá o řešení vozů s mobilním připojením. Toto řešení se podílí na vývoji vozu s mobilním připojením, inteligentních budov a inteligentních měst a poskytuje uživatelům přístup k řadě služeb určených k usnadnění každodenního života.

Bezpečná interakce

Veškerá digitální interakce mezi vozidlem a cloudem je bezpečná; údaje o zákaznících a automobilech jsou šifrovány a jejich celistvost, pravost a důvěrnost jsou zaručeny. Platforma IoT značky Huawei se bude využívat ve všech vozech skupiny PSA s mobilním připojením ve všech regionech, kde se budou tyto vozy prodávat.

Jean Leflour, Senior Vice President pro strategii vozů s mobilním připojením a pro architekturu služeb PSA prohlásil: „Nasazením této nové platformy propojující vozidlo s internetem věcí (IoT) obohacuje skupina PSA svou nabídku služeb a všem svým zákazníkům usnadňuje mobilitu. S velkou radostí dnes představujeme společně se značkou Huawei, která je známá svou inovační kapacitou, první hmatatelný výsledek našeho partnerství, jenž díky platformě CVMP nabízí našim zákazníkům nový zážitek. DS 7 Crossback je prvním vozidlem, které bude výsledek této společné snahy využívat. Platforma CVMP bude následně používána u ostatních vozů skupiny.“  

DS 7 Crossback byl na trh uveden v březnu 2018 jako prmé vůz druhé generace značky DS ztělesňující francouzské know-how ve světě luxusu a špičkových technologií. V roce 2019 bude následovat nová verze hybridního benzínového vozu E-Tense 4×4 300 k s celou řadou podpůrných prvků řízení. Vůz bude součástí elektro-ofenzívy skupiny PSA a značky DS.

Leon He, ředitel automobilové divize skupiny Huawei, dodal: „Klíčem k úspěšné digitální transformaci v automobilovém odvětví je vybudovat cloudovou platformu, která umožní seskupit výrobce automobilů, vývojáře ekosystémů a partnery v oboru aplikací, aby mohli po celém světě společně uvádět na trh produkty a služby a nabízet služby mobility na míru majitelům a uživatelům automobilů.“

Hanoverský veletrh 2018 se bude konat od 23. do 27. dubna v Hannoverském výstavišti. Stánek D 18 společnosti Huawei se nachází v hale 6. Další informace o produktech a řešeních společnosti Huawei představovaných na hanoverském veletrhu, naleznete na adrese http://e.huawei.com/topic/hannovemesse2018-en/index.html.

Zdroj informací

PSA a NejBusiness.cz

Datum

25.4.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8164 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál