FlixBus nově přímo spojí Prahu, Brno a chorvatskou Slavonii, autobusy zastaví i na letišti v Budapešti

FlixBus nově přímo spojí Prahu, Brno a chorvatskou Slavonii, autobusy zastaví i na letišti v Budapešti

Nové mezinárodní spojení zítra zavádí evropský dopravce FlixBus. Přímo propojí Prahu a Brno s oblastí Slavonie ve východním Chorvatsku. Každodenní spoje budou stavět i v Bratislavě nebo na letišti v Budapešti.

Nové mezinárodní spojení zítra zavádí evropský dopravce FlixBus. Přímo propojí Prahu a Brno s oblastí Slavonie ve východním Chorvatsku. Každodenní spoje budou stavět i v Bratislavě nebo na letišti v Budapešti. Slavonie leží na pomezí hranic Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, v oblasti mezi řekami Drávou, Sávou a Dunajem. Turistickým i ekonomickým centrem regionu je stotisícové město Osijek.

Z Prahy bude spoj vyrážet ráno v 9:20, z Brna je plánovaný odjezd na 12:10 a na letiště v Budapešti dorazí v 17:20. Cena jízdenky na maďarské letiště začíná na 399 Kč, za jízdenku až do Osijeku zákazníci zaplatí od 749 Kč. Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět denně v 7:45 a cesta potrvá přibližně 13,5 hodiny. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět v 13:25.

FlixBus doposud přímé spojení Prahy a letiště v Budapešti nenabízel, zelené autobusy trasu ukončovaly v centru města. Na letiště bylo dříve možné dostat se s jedním přestupem ve Vídni. Spoj dál pokračuje na jih Maďarska až do chorvatské Slavonie.

Možnost navštívit region východního Chorvatska

„Pro nadcházející letní sezónu připravujeme navýšení některých stávajících spojení i nové destinace, jakou je například Slavonie. Toto spojení českým zákazníkům přináší možnost navštívit region východního Chorvatska, kam dřív bylo obtížné se dostat. Stejně tak se turisté z Osijeku mohou nově dopravit do středoevropských hlavních měst, jako je Praha nebo Bratislava. V neposlední řadě mohou zákazníci využít přímé spojení s letištěm v Budapešti,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus. 

Slavonie, nížinná část východního Chorvatska obklopená řekami Dráva, Dunaj a Sáva, je skutečnou oázou pro turisty, kteří chtějí městský shon a stres vyvážit pobytem v nedotčené přírodě. Oblast je bohatá na kulturní a historické památky, jedinečnou kontinentální architekturu, kostely, věže, hrady a termální lázně.

Nové spojení s Chorvatskem již dopravce uvedl do prodeje, jízdenky se dají zakoupit online na www.flixbus.cz a v prodejnách dopravce v Praze na Florenci nebo u brněnského Grandu.

Do mezinárodní sítě FlixBusu byla Praha připojena v roce 2015 a od té doby se vyvinula na významní dopravní uzel. Aktuálně je hlavní město České republiky v rámci zelené sítě spojeno s 25 zeměmi a více než 600 destinacemi přímo nebo s jedním přestupem. FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou dopravní síť čítající 250 000 denních spojů do 1 400 destinací ve 27 zemích. 

Dopravce začátkem března navýšil počty spojení na českých vnitrostátních linkách. Na trase mezi Prahou a Brnem nyní jezdí až 30krát denně jedním směrem.

Zdroj informací

FlixBus a Nejbusiness.cz

Datum

25.3.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 2.0939 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál