BMW Motorrad RR Days 2018 – po osmé v Brně

BMW Motorrad RR Days 2018 – po osmé v Brně

BMW Motorrad pořádá již posedmé na brněnském závodním okruhu tradiční RR Days, na kterých si návštěvníci ve dnech 9. a 10. května mohou vyzkoušet jízdu na stroji S 1000 RR, známém zejména ze závodů série Superbike. A nejen na něm, lákadlem letošního ročníku je především limitovaná edice karbonového speciálu HP4 RACE, tedy nejvýjimečnějšího modelu v celé historii BMW Motorrad.

Účastníci letošního ročníku RR Days mají jedinečnou příležitost vyzkoušet v České republice poprvé jízdu na exkluzivním závodním stroji HP4 RACE. Motocykl je unikátní hned v několika směrech – BMW Motorrad počítá s ruční výrobou pouhých 750 kusů, stroj také jako první na světě disponuje nosným rámem a oběma koly vyrobenými čistě z karbonu. Karbonová je rovněž kapotáž. Motor poskytuje výkon 158/215 k při provozní hmotnosti pouhých 171 kilogramů, díky které je motocykl lehčí než závodní stroje Mistrovství světa superbiků.

Nevšední zážitek slibuje i jízda na stroji BMW S 1000 RR, který je samotným prototypem superbiku. Jeho kapalinou chlazený čtyřválcový motor nabízí výkon 146 kW/199 k. Stroj nenechá nikoho na pochybách o své síle i díky hromovému zvuku sportovního výfuku Akrapovič, jehož zadní koncovka se dvěma výstupy navíc zajišťuje vyšší výkon i při nižších otáčkách. Vychutnat si jej intenzivněji než kdy dříve umožňují také inovační technologie využité v tomto čistokrevném závodním stroji.

Přijet lze na jakémkoliv motocyklu

Zájemci se mohou RR Days zúčastnit s vlastním motocyklem jakékoliv značky. BMW Motorrad nabízí zapůjčení vhodného vybavení motorkáře, pro jízdu na okruhu doporučuje také používat uzavřenou přilbu s dvojitým D-zámkem, jednodílnou koženou kombinézu s chrániči, kožené rukavice a ideálně vysoké boty. Na vlastní zodpovědnost je povoleno při jízdě na závodní dráze používat normální přilbu, motocyklové bundy a kalhoty (s výjimkou džínů) s chrániči, rukavice a boty.

Cena jednodenní vstupenky činí dle data přihlášení 169/180 €, dvoudenní potom 315/330 €. Vstupné zahrnuje 6 dvacetiminutových jízd na okruhu s vlastním motocyklem a testování S 1000 RR nebo HP4 RACE, pro které je nutné využít jednu z těchto jízd. V ceně vstupenky je zahrnuto také občerstvení. V případě zájmu o účast je třeba se zaregistrovat a zaplatit registrační poplatek prostřednictvím webových stránek www.bmw-rrdays.com/cz.

Zdroj informací

BMW Group a Nejbusiness.cz

Datum

25.3.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6043 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál