MINI LIVING – Built by all

MINI LIVING – Built by all

Na letošním veletrhu nábytku a designu Salone del Mobile v Miláně se MINI spojilo s londýnskou architektonickou kanceláří Studiomama a společně představily instalaci s názvem MINI LIVING – BUILT BY ALL. Tento koncept bydlení umožňuje úzkou spolupráci mezi rezidenty a architekty, což je vynikající způsob, jak splnit individuální požadavky každého z obyvatelů. Tato instalace se vymyká konvenčním designérským postupům a ukazuje, jak může architektura kreativně reagovat na rostoucí nedostatek obytného prostoru a na omezené zdroje v městských oblastech. MINI LIVING – BUILT BY ALL je v pořadí třetí instalací vytvořenou značkou MINI pro veletrh nábytku a designu Salone del Mobile a názorně představuje nové druhy vizionářských řešení architektonických úskalí, kterým naše města čelí.

Architektura podporující podíl jedince

MINI LIVING – BUILT BY ALL rozšiřuje základní motiv instalací MINI LIVING (např. kreativní využití malého obytného prostoru) a nově přidává princip aktivní účasti. To znamená, že klíčovou roli nyní hrají lidé, jejich individuální potřeby a nápady. „Dnešní standardizovaný trh s bydlením je omezený ve své schopnosti plnit individuální požadavky,“ říká Oke Hauser, kreativní vedoucí MINI LIVING, který vysvětluje myšlenku stojící za touto instalací. „Naše instalace MINI LIVING – BUILT BY ALL proměňuje lidi v aktivní tvůrce a vrací je zpět do centra designového procesu. Věříme, že kvalita obytného prostoru je určena tím, jak moc se obyvatelé s jejich domovem ztotožňují.“

Od konceptu až po jeho realizaci

Kromě této instalace MINI opět postavilo stánek plný zážitků. MINI LIVING FACTORY OF IDEAS návštěvníkům výstavy nabízí v podobě nejrůznějších modelů příležitost realizovat si vlastní vize o bydlení budoucnosti. Samotná instalace MINI LIVING je umístěna v přilehlé místnosti a zobrazuje čtyři koncepty obytného prostoru se společným prostorem, jakým je kuchyň nebo venkovní posilovna. Dohromady vytvoří soběstačné mikro-sousedství a současně ukazuje, že také vnitřek prázdné budovy lze dobře využít pro budoucí městskou architekturu.

O MINI LIVING

MINI LIVING je iniciativa představená značkou MINI v roce 2016 s cílem navrhnout kreativní architektonická řešení pro městský životní styl budoucnosti. V průběhu posledních let MINI LIVING v Miláně přestavilo vizionářské koncepty pro sdílené a společné bydlení/práci v našich městech, a to v podobě instalací MINI LIVING – BREATHE a MINI LIVING – Do Disturb.

Nová instalace bude k vidění od 17. do 22. dubna 2018 na výstavě nábytku a designu Salone del Mobile, konané na adrese Via Tortona 32 v italském Miláně.

Zdroj informací

BMW Group a Nejbusiness.cz

Datum

16.3.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6097 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál