Raiffeisen investiční společnost přichází s „balancovaným“ fondem pro různé povahy investorů

Raiffeisen investiční společnost přichází s „balancovaným“ fondem pro různé povahy investorů

Od 5. března 2018 nabízí Raiffeisen investiční společnost (RIS) nový fond Raiffeisen strategie balancovaná, který doplňuje současné klíčové fondy Raiffeisen strategie konzervativní a Raiffeisen strategie progresivní. Fond je určen pro ty, kteří se nebojí riskovat, ale zároveň mají rádi určitou jistotu. Každá ze tří strategií je tak připravena na míru různým povahám investorů. Od 5. 3. do 28. 3. nabízí RIS nákup podílových listů do všech tří fondů s nulovým vstupním poplatkem.

Tři fondy RIS odpovídají odlišnému stupni ochoty investorů snášet rizika. „Raiffeisen strategie balancovaná je střední cestou mezi konzervativní a progresivní strategií. Část hodnoty majetku fondu totiž představují investice do více rizikových nástrojů, zbytek tvoří konzervativní nástroje,“ říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti. Majetek fondu je tedy rozdělen nejen do akcií, ale rovněž i do dluhopisů a jim obdobným cenným nástrojům s možností investic do nejzajímavějších titulů z celého světa.  

Kromě novinky v podobě fondu Raiffeisen strategie balancovaná došlo také ke změně názvů původních dvou fondů. Raiffeisen fond flexibilního růstu klienti nově naleznou pod názvem Raiffeisen strategie konzervativní a Raiffeisen fond dividendový je nyní Raiffeisen strategie progresivní. „K této úpravě jsme přistoupili s cílem vytvořit jednoduchou a srozumitelnou nabídku investičních strategií. Celý koncept je vytvořen na základě analýzy klientského investičního chování. Každý klient si podle svého očekávání a přístupu k investicím jednoduše vybere strategii, která mu nejvíce vyhovuje,“ uzavírá Sladkovský.

Zdroj informací

Raiffeisenbank a NejBusiness.cz

Datum

5.3.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6717 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál