Avast a Vodafone uzavírají partnerství v mobilní bezpečnosti

Avast a Vodafone uzavírají partnerství v mobilní bezpečnosti

Avast, světová jednička v digitální bezpečnosti, dnes oznámila strategické partnerství s Vodafonem v České republice. Partnerství přinese skoro třem a půl milionu zákazníků českého Vodafonu dvě nové aplikace od Avastu, které budou poskytovat mobilní zabezpečení zákazníkům, jejich dětem a dalším členům rodiny.

Z našich průzkumů ochrany dětí na internetu a z projektu Digitálního rodičovství vyplývá, že nejčastější bezpečnostní obavou zákazníků je zabezpečení jejich dětí na internetu a při používání mobilních služeb. Ukázalo se také, že až 50 % dětí, které čelily nějakému druhu kyberšikany, se rodičům nesvěřilo, říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic a.s. Proto jsme se rozhodli spojit síly s významnou a důvěryhodnou světovou značkou jako je Avast, která má potřebnou expertízu k zajištění internetové bezpečnosti našich klientů. Avast má navíc globálně nejlepší služby v oblasti online ochrany dětí a možností rodičovské kontroly.  

Avast, který má původ i hlavní sídlo v České republice, disponuje největší světovou sítí pro detekci hrozeb a každý měsíc zabrání až 3,5 miliardám kybernetických útoků.

V posledním čtvrtletí roku 2017 jsme zaznamenali 15% meziroční nárůst mobilních útoků a na základě současných trendů předpokládáme, že tato čísla budou dále stoupat, popsal Gagan Singh, prezident mobilní divize Avastu. Konkrétně v České republice jsme ve stejné době měsíčně evidovali zhruba 25 tisíc pokusů o útok na mobilní uživatele. Nejčastěji šlo o tzv. downloadery, které instalují do telefonu nežádoucí aplikace. Významně se množí i vyděračské útoky ransomwaru a škodlivý software, který cílí na mobilní bankovnictví a snaží se ukrást hesla a údaje o kreditní kartě.

Vodafone Security

První ze dvou nových aplikací – Vodafone Security – chrání telefony před spywarem, adwarem a jiným škodlivým softwarem a brání uživatele před phishingovými útoky přícházejícími z e-mailů, SMS zpráv, infikovaných webů nebo telefonních hovorů.

Vodafone Family Security

Druhá nová aplikace – Vodafone Family Security – pomůže rodičům chránit děti před kyberšikanou, upozorní na podezřelé hovory a zprávy v telefonu jejich potomků, umožní zablokovat konkrétní webové stránky a aplikace. Rodiče díky ní získají přehled o poloze telefonů či tabletů svých blízkých a bude snazší je najít v případě krádeže či ztráty.

Avast již uzavřel obdobná partnerství se všemi významnými mobilními operátory ve Spojených státech i s dalšími předními světovými operátory, pro které zajišťuje bezpečnostní řešení v podobě aplikací jako například Avast Controls and Insights a Avast Locator.

Obě nové české aplikace – Vodafone Security a Vodafone Family Security – budou zákazníkům Vodafonu k dispozici ještě v tomto roce.

 

Zdroj informací

Avast Software a NejBusiness.cz

Datum

2.3.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

COVID - Firmy a OSVČ


Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6076 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál