Dálková autobusová doprava: 5 let FlixBusu na mezinárodních cestách

Dálková autobusová doprava: 5 let FlixBusu na mezinárodních cestách

Je tomu pět let, co se první FlixBus na základě deregulace německého autobusového trhu vydal na svou cestu s cílem poskytnout zelenou a chytrou dopravu všem, co rádi objevují svět. 

++ Více než 100 milionů cestujících od roku 2013 ++ Stabilní dopravní síť s 250 000 spojeními denně do 1400 cílů ve 26 zemích ++ Oblíbený způsob dálkového cestování v Evropě mezi mladými ve věku 18-25 let

Je tomu pět let, co se první FlixBus na základě deregulace německého autobusového trhu vydal na svou cestu s cílem poskytnout zelenou a chytrou dopravu všem, co rádi objevují svět. K dnešnímu dni vyzkoušelo přepravu autobusy FlixBus už více než 100 milionů cestujících a pomohlo tak měnit tvář tradiční dálkové autobusové dopravy napříč celou Evropou.  

„Od začátku bylo naším cílem přeměnit tradiční fungování autobusové dopravy a uchopit ji z nové, inovativní perspektivy. Jsme rádi, že nyní, o pět let později, se tato vize stává skutečností,“ říká Jochen Engert, jeden ze zakladatelů a výkonný ředitel společnosti FlixBus. „V roce 2013 jsme odstartovali se třemi spoji v Bavorsku a dnes provozujeme 250 tisíc spojů denně napříč 26 zeměmi.“

Úspěch společnosti FlixBus staví na široké demografii cestujících, přičemž 60 % zákazníků jsou ženy, které si jako preferovaný způsob dopravy vybírají zelené autobusy hlavně pro bezpečnost, komfort a cenu. Třetina zákazníků společnosti FlixBus je ve věku 18 až 25 let.

Z německého startupu k evropské jedničce mezi přepravci

FlixBus v Německu založili tři mladí podnikatelé: Jochen Engert, Daniel Krauss a André Schwämmlein. Ti měli nápad na vytvoření zcela nového způsobu cestování, který by byl kombinací technologického startupu, e-commerce a tradiční dopravy. Na této vizi postavili společnost, která pracuje s jedinečným obchodním modelem. V něm se FlixBus stará o technologie, prodej jízdenek, zákaznický servis, plánování sítí a marketing, zatímco regionální autobusoví partneři, většinou rodinné nebo středně velké firmy, se soustředí na samotný provoz zelených autobusů.

„Díky spolupráci s FlixBusem se naše podnikání významně rozrostlo. Spolupráci jsme zahájili v roce 2014 s osmi autobusy, v dubnu tohoto roku se dostaneme na flotilu celkem 94 zelených autobusů, se kterými jezdíme mezinárodní i česká vnitrostátní spojení,“ popisuje Pavel Steiner, ředitel české firmy Umbrella Coach & Buses, jednoho z největších dopravních partnerů v síti FlixBusu.

FlixBus v současné době spolupracuje s 250 dopravními partnery, z nichž mnozí jsou malé, rodinné podniky. Spolupráce napomáhá regionům také k vytváření nových pracovních příležitostí, jako jsou pozice pro 7 tisíc řidičů autobusu po celé Evropě.

Vyhlídky do roku 2018

FlixBus plánuje v roce 2018 růst, a to jak regionální a mezinárodní expanzí, tak i ohledně nabídky služeb. Do konce roku mají světle zelené autobusy, které jsou hlavním poznávacím znamením dopravce, vyrazit i na silnice ve Spojených státech. V rámci Evropy plánuje společnost navýšit některá existující spojení a přidat nové zastávky v celé své síti.

Velkou část úspěchu společnosti FlixBus lze přisoudit digitalizaci a inovacím, které se budou i nadále zlepšovat, jako jsou mobilní aplikace, elektronické jízdenky, nejrychlejší Wi-Fi připojení, budoucí rezervace sedadel a GPS sledování autobusu v reálném čase. Tento technologický pokrok spolu s komfortem, spolehlivostí a atraktivními cenami spojenými s značkou FlixBus činí autobusovou dopravu atraktivnější pro širokou veřejnost.

„Během posledních pěti let FlixBus mění způsob, jakým lidé v Evropě cestují,“ dodává André Schwämmlein, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus. „V příštích pěti letech plánujeme nabídnout možnost vyzkoušet si cestování s FlixBusem ještě více lidem po celém světě."

Zdroj informací

FlixMobility a NejBusiness.cz

Datum

27.2.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7583 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál