ArcelorMittal Ostrava a její aktivní záložníci se stali Dobrými anděly. Náhrady od armády poputují na pomoc dvěma rodinám na Ostravsku

ArcelorMittal Ostrava a její aktivní záložníci se stali Dobrými anděly. Náhrady od armády poputují na pomoc dvěma rodinám na Ostravsku

Jsou připraveni pomáhat při přírodních katastrofách a chránit obyvatele země před nebezpečím. Nyní se členové aktivních záloh Armády České republiky z řad zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava stali prostřednictvím daru hutě i Dobrými anděly. Peníze z armádních náhrad, které huť dala k dispozici pro dobročinné účely, se rozhodli vynaložit na pomoc rodinám s dětmi, jež se vlivem vážné nemoci dostaly do tíživé situace. Částka 91 083 koruny bude pomáhat dvěma rodinám na Ostravsku po dobu 12 měsíců.

Aktivní zálohy Armády České republiky jsou kombinací civilního a vojenského povolání. ArcelorMittal Ostrava patří s devíti členy aktivních záloh k největším zaměstnavatelům těchto složek. Huť jim umožňuje účast na povinných i dobrovolných cvičeních, za což jí vojenský správní úřad vyplácí náhrady. Náhrady huť dala k dispozici svým aktivním záložníkům, aby je použili na dobročinné účely dle svého uvážení.

„Huť dostává od armády náhrady za to, že nám při zaměstnání umožňuje pracovat i „vojensky“. Jsme rádi, že můžeme touto částkou pomoci někomu potřebnému a rozhodli jsme podpořit organizaci Dobrý anděl,“ říká praporčík Jaroslav Holík, předák expedice válcoven v ArcelorMittal Ostrava a člen Pěší roty AZ pplk. Josefa Otiska u KVV Ostrava.

Dobrý anděl má za cíl pravidelnými příspěvky pomáhat rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace. „Dobrého anděla jsme vybrali proto, že armádu také můžeme chápat jako dobrého anděla, který chrání náš stát, my jako zaměstnanci huti se v oblasti bezpečnosti také chráníme a podporujeme navzájem a tímto projektem se staneme Dobrým andělem i tam, kde osud nebyl tolik milosrdný,“ dodává Holík.

„Jakmile se v rodině objeví závažná nemoc, často ji doprovází přerušení zaměstnání jednoho z rodičů a dlouhodobější finanční výdaje navíc. To pro rodiny není vůbec jednoduché, a proto jim prostřednictvím našich dárců nabízíme pravidelnou měsíční podporu v řádů několika tisíc korun,“ vysvětluje Šárka Procházková, výkonná ředitelka nadace Dobrý anděl.

Zdroj informací

ArcelorMittal Ostrava a NejBusiness.cz

Datum

26.1.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2231 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál