Továrna v Mangualde: skupina PSA zavádí třísměnný provoz

Továrna v Mangualde: skupina PSA zavádí třísměnný provoz

Skupina se rozhodla zareagovat na obchodní úspěch vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo, jejichž současné verze se od roku 2009 částečně vyrábí v portugalském městě Mangualde, a od dubna 2018 zavádí třetí pracovní směnu a od května nabírá téměř 225 nových pracovníků.

Podnik v roce 2017 vyrobil 53 600 vozů, tedy o 7,8 % více než v roce 2016, a dostal se na nejvyšší úroveň výroby za poslední více než 4 roky.

Uvedené úspěšné modely jsou určeny na evropský a středovýchodní trh. Vyrábějí se i prodávají také v Latinské Americe (výroba v Argentině).

V roce 2017 skupina prodala celkem 476 500 lehkých užitkových vozů, což představuje historický rekord a růst o 15 % oproti roku 2016. V Evropě skupina posílila své vedoucí postavení, její podíl na trhu LUV činí 20,2 % a pokrývá více než 50 % růstu zaznamenaného na tomto trhu (značky Peugeot a Citroën).

První úspěchy mimo Evropu

Mimo Evropu se LUV ofenzíva skupiny setkává s prvními úspěchy: v Eurasii vzrostly prodeje o 55 %, v 1. pololetí 2018 bude navíc zahájena místní výroba vozů Peugeot Expert a Citroën Jumpy, v Latinské Americe se prodeje zvýšily o 13 %, pro rok 2018 je připravena obnovená řada výrobků a kompletní nabídka služeb.

V Mangualde, kde se v letošním roce plánuje výroba nových modelů, skupina počítala s novou pracovní směnou od konce roku 2018, ale musela tento plán přesunout již na duben. Tento třísměnný provoz bude fungovat minimálně do ukončení výroby obou současných modelů (Peugeot Partner a Citroën Berlingo). Pokud zákazníci dobře přijmou nově vyráběné modely, bude možné práci na tři směny zachovat i poté.

Ředitel továrny v Mangualde José Maria Castro Covelo při této příležitosti uvedl: „Úspěch našich modelů a příchod nových znamenají pro podnik v Mangualde důležitou etapu a zajišťují budoucnost našim zaměstnancům. Současně dojde k přestavbě podniku v rámci projektu Mangualde 2020, kdy se bude používat nová platforma, bude se vyrábět nový vůz, dojde k úpravě výrobních postupů a toků. Jde o úžasnou a strhující výzvu, díky níž budou moci naši zaměstnanci pracovat za pomoci modernějších účinných a ergonomických postupů s využitím toho nejlepšího z know-how skupiny.“

Zdroj informací

PSA Groupe a NejBusiness.cz

Datum

19.1.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1979 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál