Nový stroj pro Kámen a písek

Nový stroj pro Kámen a písek

V kamenolomu v Ševětíně nedaleko Českých Budějovic se 20. prosince slavnostně předával nový stroj. Společnost Zeppelin CZ, výhradní prodejce stavební a těžební techniky Caterpi-llar v České republice, dodala do místního kamenolomu nové pásové rýpadlo Cat® 352F, které zde nahradí starší model Cat® 336E L. Provozovatel lomu, firma KÁMEN A PÍSEK, spol. s r.o., je největším producentem kameniva v jižních Čechách a stroje Caterpillar od Zeppelin CZ jsou při těžbě neodmyslitelnými pomocníky. Celkem společnost provozuje 11 převážně těžkých a středně těžkých strojů tohoto výrobce.

Společnost KÁMEN A PÍSEK je tradičním regionálním výrobcem kameniva s dlouhou historií. Pravidelné investice do moderních technologií umožňují společnosti efektivní a nákladově optimalizovanou těžbu a výrobu kameniva. V roce 2017 se roční produkce vyšplhala až na 2,8 miliony tun kameniva. Zejména kamenolom Ševětín je nyní vlajkovou lodí společnosti – v roce 2017 zde bylo vytěženo 1,4 miliónu tun, čímž se kamenolom zařadil k největším v České republice. 

Zvládnout vytěžit takové objemy klade vysoké nároky jak na kvalitu používaných strojů, tak na kvalitu a spolehlivost poprodejních a servisních služeb. „Dlouholetá spolupráce, které si velmi vážíme, je postavena na perfektní znalosti zákazníka. Víme, v jakém oboru a v jakých podmínkách podniká, jaké má potřeby a co od svého dodavatele očekává, a na základě toho jsme schopni mu nabídnout rychlé řešení s nejlepším poměrem cena-výkon,“ zmínil při slavnostním křtu Radek Lechner, ředitel oblast Střed společnosti Zeppelin CZ. Právě spolehlivost poprodejních služeb a dosažená produktivita techniky byly klíčovými parametry při rozhodování o pořízení nového stroje do stávající flotily.

Pásové rýpadlo Cat® 352F s provozní hmotností 52 tun je ideálním pomocníkem při nakládce nebo manipulaci s rozvalem. Nastavitelný rozchod podvozku usnadňuje přepravu stroje na podvalníku; při práci v lomu se podvozek naopak roztáhne, čímž se zvýší stabilita stroje. Vysoká produktivita stroje je dosahována pomocí pokročilých elektronických systémů a asistentů. Nízko-emisní motor Cat® C13 ACERT si umí podle aktuální zátěže automaticky regulovat otáčky a tak šetřit spotřebované palivo. Obsluha si může dále zvolit ze tří režimů výkonu a nastavit automatické vypínání motoru při volnoběhu. Kromě těchto funkcí přispívá k nízkým provozním nákladům i inteligentní hydraulický systém s čerpadlem nové generace, které komunikuje s motorem a podle aktuálního vytížení stroje automaticky reguluje průtok.

Zdroj informací

Zeppelin CZ a NejBusiness.cz

Datum

19.1.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.04 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál