Továrna na motory společnosti Volvo Cars stojící ve švédském Skövde se od 1. ledna 2018, kdy přešla na obnovitelný způsob vytápění, stala první klimaticky neutrální továrnou automobilky Volvo.
Skövde je prvním výrobním závodem v globální výrobní síti společnosti Volvo Cars s tímto statusem, který představuje významný krok směrem k naplnění vize společnosti, na základě níž by měla automobilka počínaje rokem 2025 dosáhnout po celém světě klimaticky neutrální výroby. Továrna ve Skövde se současně stává jedním z několika málo klimaticky neutrálních automobilových výrobních závodů na území Evropy.
„Naší hlavní prioritou je neustále zlepšovat energetickou efektivitu a následně chceme potřebnou energii získávat z obnovitelných zdrojů,“ uvedl Javier Varela, senior viceprezident pro výrobu a logistiku ve společnosti Volvo Cars. „Výsledky, jichž jsme dosáhli v naší továrně ve Skövde, znamenají důležitý přínos v rámci našeho úsilí zanechat na životním prostředí minimální stopu. Je nám ctí, že můžeme stát v čele posunu automobilového průmyslu směrem ke klimaticky neutrální výrobě.“
Na základě nové smlouvy mezi automobilkou Volvo Cars a místním dodavatelem vzniká veškeré teplo dodávané do závodu ve Skövde spalováním odpadů, biomasy a recyklovaných biopaliv. Elektřina dodávaná do této továrny pochází již od roku 2008, stejně jako u dalších evropských továren automobilky, z obnovitelných zdrojů.
„Jedná se o významný okamžik jak pro továrnu ve Skövde, tak i pro celou společnost Volvo Cars,“ prohlásil Stuart Templar, ředitel pro udržitelný rozvoj. „Péče o životní prostředí je jednou z našich klíčových hodnot. Klimaticky neutrální výroba ve spojení s naším plánem elektrifikovat všechny nové vozy Volvo uvedené na trh od roku 2019 výrazně přispěje ke zmenšení naší celkové uhlíkové stopy a podpoří celosvětové úsilí najít způsob, jak se vypořádat s problémem klimatických změn.“
Společnost Volvo Cars neustále hledá inovativní způsoby, jak se posunout blíže ke své vizi pro rok 2025. Například v roce 2016 představila továrna automobilky sídlící v belgickém Gentu systém dálkového vytápění, který snížil emise CO2 o 40 %, čímž zde došlo k redukci emisí CO2 o 15 000 tun ročně.
„Máme v plánu ve všech regionech i nadále aktivně spolupracovat s našimi dodavateli energií, abychom našim továrnám zajistili přístup k energii z obnovitelných zdrojů,“ řekl Javier Varela.
Volvo a NejBusiness.cz
18.1.2018
Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...
Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...
Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...
V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...
ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...
České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...
osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...
Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...
Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...
Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...