Kapela Tichá dohoda natáčela klip na válcovně

Kapela Tichá dohoda natáčela klip na válcovně

„Kdo se tu nenarodil nebo tu nežil pár let, ten nikdy nepochopí to město ocelový.“ Zpívá se v první sloce písničky nového alba Hlasitá revoluce hudební skupiny Tichá dohoda. Autor hudby a textu Dan Šustr v ní s trochou nostalgie vzpomíná na staré časy v jeho rodném městě.

Kapela k písničce přijela natočit klip do funkční části průmyslového areálu. Závod Sochorová válcovna Kladno – Dříň zde válcuje speciální vysokojakostní oceli do lodního, petrochemického a automobilového průmyslu. Je součástí hutní firmy Třinecké železárny, která vyrábí nejvíce oceli v ČR.

„Byl to neuvěřitelný zážitek, když vám za zády projíždí žhavá ocel a vy hrajete… To není jako na pódiu,“ směje se Dan Šustr. Třinecké železárny kapele natáčení umožnily v průběhu jednoho pracovního dne za normálního provozu. Musela tak dodržet všechna bezpečnostní opatření, která jsou v hutním průmyslu nezbytná.

Album po 19. letech

Album kapela vydala na začátku října po dlouhých 19. letech. „Snažili jsme se na nové desce nechat znít kytary, klasický rokenrol. V textech se tak trochu vyjadřujeme k současné době,“ říká Dan Šustr. Ve skladbě Born in Kladno, jejíž titul parafrázuje název známé písně Bruce Springsteena, vzpomíná Dan Šustr na dobu, kdy byl kladenský průmysl a hornictví v plné síle, a díky němuž existovaly i legendární nonstop restaurace, které navštěvovali dělníci a horníci po noční směně.

„Videoklip tvoříme ve spolupráci s Národním filmovým archivem a fanklubem kladenského hokeje. Ukazujeme v něm záběry z let, kdy byl zdejší průmysl na vrcholu,“ dodává kapelník. K vidění budou záběry například z Československého filmového týdeníku z roku 1956 s reportáží k 100. výročí založení Poldiny hutě. Klip zveřejní kapela v průběhu ledna.

Roční produkce závodu Sochorová válcovna Kladno – Dříň se pohybuje okolo 300 tisíc tun válcovaných výrobků směřujících do lodního, petrochemického a automobilového průmyslu. Hlavním značkovým výrobním sortimentem společnosti jsou v současné době uhlíkové, uhlíko-manganové a legované ušlechtilé konstrukční oceli, v menší míře se válcují i korozivzdorné a nástrojové oceli. Válcovna zaměstnává 730 lidí z Kladna a okolí.

Zdroj informací

Třinecké železárny a NejBusiness.cz

Datum

4.1.2018

Doporučujeme


Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.352 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál