dm věnovala 40.000 Kč na vybudování relaxační zóny

dm věnovala 40.000 Kč na vybudování relaxační zóny

U příležitosti narozeninové iniciativy {SPOLEČNĚ} podpořila společnost dm 50 projektů. Jedním z nich byl také projekt vybudování Snoezelenu.

v Alzheimercentru v Jihlavě. Toto zařízení poskytuje sociální službu Domov se zvláštním režimem – pečuje o klienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí ve všech jejich stádiích. Díky finanční podpoře od dm ve výši 40.000 Kč zařízení vybudovalo moderní relaxační zónu, tzv. Snoezelen, což je speciální místnost určená k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které má relaxační, poznávací a interakční funkci. Cílem tohoto stimulačního prostředí je umožnit pacientům autentický zážitek. Pobyt v těchto prostorách působí efektivně na zdraví klientů. Uvolňuje, uklidňuje, odstraňuje strach, člověka vnitřně organizuje a vyvolává pocity jistoty. Současně aktivuje a probouzí zájem.

Renata Horňáková, ředitelka Alzheimercentra v Jihlavě přibližuje, na co konkrétně byly finanční prostředky použity: „Za věnované peníze jsme do Snoezelenu – naší multismyslové místnosti pro účely senzorické stimulace pořídili relaxační vaky, optická vlákna, rehabilitační a masážní pomůcky a olejové lampy. Naším primárním cílem je komplexní péče o naše klienty. Zbudování Snoezelenu nám umožňuje tuto péči ještě vylepšit a poskytnout tak našim klientům možnost odpočinku a relaxace ve speciálních prostorách. Vybudování této relaxační zóny pozitivně přispělo ke zkvalitnění služeb pro naše obyvatele. Děkujeme.“

Více informací o iniciativě a všech vítězných projektech naleznete na www.dm-spolecne.cz.

Zdroj informací

dm drogerie a NejBusiness.cz

Datum

17.12.2017

Fotogalerie

Doporučujeme


Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.2934 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál