Do programu Tesco se zapojilo přes 3,4 milionu zákazníků

Do programu Tesco se zapojilo přes 3,4 milionu zákazníků

Po sečtení všech zákaznických hlasů o nejlepší dobročinné projekty neziskových a příspěvkových organizací v programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, známe vítěze ve všech 90 regionech po celé České republice. Zákazníci nejvíce ocenili projekty zaměřené na děti, hendikepované a rodiny. Tyto projekty byly také mezi organizacemi nejvíce zastoupené. Podpora dětí a mládeže patří mezi vůbec nejčastější podporované oblasti, což zároveň odpovídá trendu dárcovství pro celou Českou republiku.  Absolutním vítězem se stala organizace Zdravotní klaun.

Radost změnit něčí příběh

Pro společnost Tesco je důležité podporovat komunity, kde žijí její zákazníci a zaměstnanci. Maloobchodní řetězec proto již potřetí spustil unikátní program „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který je zaměřený právě na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Zákazníkům dává příležitost zvolit si jeden ze tří projektů, které podporují společenský život ve svém okolí. „Podpora komunit, ve kterých působíme, patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře našeho podnikání. Máme velkou radost, že jsme spolu s našimi zákazníky mohli prostřednictvím programu Vy rozhodujete, my pomáháme přispět k rozvoji činností neziskových a příspěvkových organizací ve všech  90 regionech napříč republikou,“ vysvětluje Martin Kuruc, výkonný ředitel pro ČR a SR.

Celkem se do programu přihlásilo 498 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 270, které se v regionech České republiky ucházely o podporu zákazníků. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun. Celkem Tesco rozdělí celkem 2,7 milionu korun.

Od 3. do 31. října získali zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohli podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Celkem hlasovalo 3 414 819 zákazníků. Absolutním vítězem se pak stala již zmíněná organizace Zdravotní klaun, která získala 120 981 hlasů. Díky výhře může zrealizovat svůj projekt, což jsou Zdravotní klauniády pro děti. Ty spočívají v tom, že do nemocnic chodí klauni, kteří se snaží potěšit dlouhodobě nemocné děti. Nejvíce zákazníci hlasovali v hypermaketu Tesco na Novém Smíchově, kde vybrané projekty podpořilo svými žetony přes 245 000 zákazníků.

Podpora lokálních neziskových organizací

Odborným garantem celého programu bylo Fórum dárců, které zároveň prověřilo všechny nominované projekty z pohledu jejich transparentnosti, důvěryhodnosti i udržitelnosti a bylo také součástí odborné komise, která vybrala do finálního hlasování 270 projektů. I letos byly projekty skutečně velmi různorodé. Těší nás, že se díky hlasováním v obchodech mohli lidé blíže seznámit s činností a projekty veřejně prospěšných organizací ve svém okolí. Je to jeden z důležitých přínosů, které celý projekt Vy rozhodujete, my pomáháme, přináší,“ vysvětluje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Zákazníci i neziskové organizace se mohou na konečné výsledky podívat na stránkách pomahame.itesco.cz.

Zdroj informací

Tesco Stores ČR a. s. a NejBusiness.cz

Datum

14.12.2017

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.143 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál