Raiffeisen investiční společnost koupila první komerční nemovitost do svého realitního fondu

Raiffeisen investiční společnost koupila první komerční nemovitost do svého realitního fondu

Raiffeisen investiční společnost (RIS) nabídla v červnu 2017 zájemcům nový realitní fond investující do kvalitních a prověřených nemovitostí a nemovitostních společností. První nemovitostí v realitním fondu je H-Park Heršpická Brno. Transakce byla uzavřena v úterý 5. prosince 2017.

Raiffeisen realitní fond je vhodný nejen pro zkušené investory, ale i pro klienty s malými či průměrnými zkušenostmi s investováním. Fond investuje převážně do administrativních, logistických a skladových objektů, dále do maloobchodních budov, multifunkčních center a retailových parků. Cílem je vyjít vstříc těm, kteří chtějí získat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, jež jsou pro běžné investory těžko dostupné, a hledají nové možnosti diverzifikace svého portfolia.

H-Park v ulici Heršpická

První nemovitostí v realitním fondu je brněnský H-Park v ulici Heršpická. „Jedná se o multifunkční prodejní retailový areál s potenciálem zajímavého výnosu,“ komentuje nákup generální ředitel RIS Jaromír Sladkovský.

V segmentu komerčních nemovitostí vidí RIS další potenciál v oblasti růstu cen a pro investory způsob, jak se dostat k zajímavým výnosům v prostředí stále nízké inflace. Další podílové listy do Raiffeisen realitního fondu budou dle předpokladů RIS moci zájemci zakoupit v únoru 2018. „Momentálně jednáme o nákupu dalších tří nemovitostí. Věříme, že minimálně dvě transakce uzavřeme v příštím roce,“ prozrazuje Jaromír Sladkovský.

Raiffeisen realitní fond není vhodný pro pravidelné investování. Za účelem dosažení maximálního výnosu a zajištění stability fondu vydává RIS podílové listy pouze ve stanovených objemech a obdobích. Mimo vymezená období není možné do fondu investovat. Informace o vydávání podílových listů jsou zveřejňovány s dostatečným předstihem na internetové stránce RIS www.rfis.cz.

Doporučený minimální investiční horizont je 5 let a maximální výše investice může dosáhnout až 10 milionů korun.

Zdroj informací

Raiffeisenbank a.s. a NejBusiness.cz

Datum

13.12.2017

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.5172 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál