Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice. Jde o první subjekt budované sítě klinik Medicanima, kterou spravuje investiční fond First Veterinary Fund Central Europe SICAV (Vetfund).
Vetfund je prvním investičním fondem v České republice zaměřeným na oblast veterinární péče. Jeho cílem je zhodnocovat finanční prostředky skrze přímé investice do vybraných referenčních veterinárních klinik a do progresivních společností působících v oblasti veterinární péče v České republice a ve střední Evropě.

Nově otevřená veterinární klinika Medicanima je svou rozlohou přes 800 m2 jednou z největších v České republice a splňuje nejvyšší standardy moderní medicíny. Je vybavena špičkovým přístrojovým vybavením včetně CT, RTG a JIP. Klienti ji naleznou v moderní administrativní budově myhive Palmovka na adrese Voctářova 18, Praha 8, v těsné blízkosti dopravního uzlu Palmovka.

„Cílem našich klinik Medicanima je poskytovat nadstandardní služby a servis, který dnes známe z vybraných top klinik v oblasti humánní medicíny, i v oblasti veterinární péče a uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Vybudovali jsme nejmodernější kliniku v České republice a špičkově ji vybavili. O pacienty se bude starat profesionální tým zkušených lékařů s nejmodernějším přístrojovým vybavením,“ popisuje zakládající partner fondu Vetfund Dušan Moskaliev.

Klinika poskytuje všechny služby veterinární péče pod jednou střechou – od prevence a běžného ošetření až po specializované operace a rehabilitace. Celkem zahrnuje 4 ordinace, 2 operační sály, JIP a místnost pro hospitalizaci. Samostatná část Aftercare je věnována ortopedii a fyzioterapii. Zde se nachází ortopedická ordinace s přímým propojením na RTG a CT a dvě ordinace určené pro aquaterapii a laserterapii.

Český trh čeká konsolidace

„Český a středoevropský trh veterinární péče čeká podle našich odhadů a analýz podobný vývoj jako v západní Evropě, kde celý veterinární byznys již dávno prošel významnou konsolidací a ovládají ho dva, tři velké řetězce veterinárních klinik zaměstnávající tisíce veterinárních lékařů, kteří ošetřují milióny domácích zvířat.
Tato konsolidace přinesla zvýšené investice do vybavení klinik a profesního rozvoje zaměstnanců, díky kterým došlo k výraznému zvýšení kvality poskytované péče a efektivnějšímu fungování veterinárních klinik,“ vysvětluje Dušan Moskaliev.

V České republice máme velmi silnou tradici chování domácích mazlíčků, počet domácích zvířat, zejména psů, je v České republice dokonce vysoko nad průměrem EU a stále roste. Veterinárních lékařů je naopak mírně pod evropským průměrem a díky vysokému počtu pacientů jsou již dnes přetíženi.

„Konsolidace veterinárních klinik, profesionalizace jejich řízení a růst kvality veterinární péče proto podle nás představují významnou investiční příležitost. Postupně plánujeme vybudovat i formou akvizic síť veterinárních nemocnic a klinik Medicanima se špičkovou veterinární péčí a profesionálním vedením, nejprve v Praze a poté v dalších krajských městech, s následnou expanzí do dalších zemí střední Evropy, jako je Slovensko, Polsko a Maďarsko,“ dodává Moskaliev.

Řízením veterinární kliniky Medicanima v roli COO (Chief Operating Officer) byl pověřen Ing. Tomáš Veselý, který posledních několik let řídil provoz a veškerou operativu na klinice Vetcentrum Duchek na Praze 5. Garanta veterinární péče a roli CMO (Chief Medical Officer) bude plnit MVDr. Lenka Chylíková, která v posledních pěti letech vedla lékařský tým na pražské klinice Vetcentrum Duchek.

„Dáváme dohromady extrémně silný tým zkušených manažerů a doktorů. Každý má přes dvacet let zkušeností a vynikající výsledky. Tomáš Veselý je zkušený manažer s mezioborovým přesahem a se schopností vést lidi a stavět týmy. Lenka Chylíková je špičková veterinářka, odbornice a specialistka na chirurgii měkkých tkání, medicínu drobných savců a interní lékařství,“ říká Dušan Moskaliev.

Zdroj informací

First Veterinary Fund a NejBusiness.cz
Foto: First Veterinary Fund

Datum

10. května 2024

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.1548 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál