Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám zaměstnanců. Základní mzda pokladních bez započítání příplatků se zvýšila o 1 300 až 2 000 korun a bude začínat na 29 300 korunách.
PENNY navyšuje mzdy pojedenácté za posledních devět let. Aktuálně do platového balíku na letošní rok přidává přes 160 milionů korun. Vylepšuje také benefity, například příspěvek na doplňkové penzijní spoření vzroste na 800 korun měsíčně.

Navyšování mezd v PENNY pro letošní rok převyšuje o dva procentní body odhadovanou míru inflace ze strany České národní banky (aktuální odhad pro rok 2024 je 2,6 procenta). Výrazně zaměstnancům PENNY přilepšilo i loni, kromě 7,5procentního růstu mezd jim plošně vyplatilo v prvních dvou měsících roku i mimořádné odměny.

„Zvyšování mezd představuje jeden z důležitých faktorů pro budování dlouhodobé spokojenosti našich zaměstnanců, chceme jim touto cestou poděkovat a vyjádřit, že nám na nich velmi záleží. Tento náš přístup má pozitivní ohlas. Výrazně se zvyšuje počet kolegyň a kolegů, kteří u nás pracují dlouhou řadu let. Více než dekádu je u nás zaměstnáno 1 500 lidí, tedy zhruba každý pátý, a máme i tři stovky kolegyň a kolegů s více než dvacetiletou historií u PENNY. Loni jsme také snížili fluktuaci o plných sedm procent. Těší nás, že tento pozitivní trend zaznamenáváme v době, kdy procházíme obdobím výrazného rozvoje naší sítě. Jen od roku 2018 jsme zvýšili počet zaměstnanců o více než desetinu,“ říká Radek Hovorka, jednatel PENNY Česká republika. Ten zároveň velmi pozitivně hodnotí i celý proces vyjednávání o růstu mezd s odbory: „Jsou pro nás důležitým partnerem v sociálním dialogu, diskuse byly velmi konstruktivní a na dlouhodobé partnerské úrovni.“

Zvýšení mezd a zlepšení benefitů

Růst mezd u pokladních znamená, že si v základu jednotliví zaměstnanci přilepší o 1 300 až 2 000 korun měsíčně v závislosti na délce pracovního poměru. PENNY zaměstnancům navíc vyplácí další příplatky a atraktivní benefity.

Firma letos také navazuje na loňskou praxi, kdy vedoucím pracovníkům prodejen převedla čtvrtletní odměny do základní mzdy, což jim dalo větší jistotu a posílilo jejich loajalitu k firmě. V letošním roce tuto pozitivní změnu PENNY nabídlo i zaměstnancům v logistice.

PENNY má po celém Česku 421 diskontních obchodů, což představuje nejhustší prodejní síť na trhu. Svoji pozici bude i nadále posilovat otevíráním nových prodejen. „To, že jsme lidem blízko, není výhodou pouze ve vztahu k zákazníkům, krátké vzdálenosti na dojíždění do práce oceňují i naši zaměstnanci a pomáhá nám to také při náboru nových pracovních sil. Lidé v porovnání s konkurenčními pracovními nabídkami při práci v PENNY ušetří čas i prostředky na dojíždění do zaměstnání,“ doplňuje Michal Batelka, vedoucí personálního oddělení PENNY.

PENNY zároveň s ohledem na rozvoj své sítě akceleruje program práce s talenty, kteří se v rámci ročního školení připravují na práce vedoucích prodejen a oblastních vedoucích. „Více než polovina absolventů nastupuje následně na vedoucí místa,“ říká Michal Batelka.

PENNY také přichází s vylepšeními v oblasti benefitů. Roste příspěvek na doplňkové penzijní spoření na 800 korun měsíčně, na 15 000 korun se zvýšily odměny za doporučení nových zaměstnanců na prodejnách, společnost i přes legislativní omezení zachovává všechny ostatní benefity.

PENNY se také výrazně zaměřilo na investice do vzdělávání zaměstnanců. Novinkou jsou vzdělávací akademie pro manažery prodejen, které se mimo jiné zaměřují na budování pozitivní nálady na pracovišti. Zjednodušuje se i přijímací proces pro nové zaměstnance s důrazem na plynulé zaškolení a pohodový vstup do zaměstnání. Na základě podnětů od pracovníků logistiky firma investovala do rekonstrukcí denních místností, šaten a sprch.

Dohodu o růstu mezd si pochvaluje i sociální partner firmy. „Naší snahou bylo vyjednat zaměstnancům co nejlepší mzdové a pracovní podmínky. Dosažená dohoda s vedením PENNY reflektuje současnou situaci a je dobrým řešením pro zaměstnance,“ říká Bohumír Dufek, předseda OSPZV-ASO ČR. Prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová jej doplňuje: „Jsme velmi spokojení s tím, že jsme dospěli k rychlé shodě ohledně růstu mezd, dosažený výsledek představuje velmi dobrý stabilizační prvek pro sociální situaci zaměstnanců.“

Zdroj informací

Penny Market a NejBusiness.cz
Foto: Penny Market

Datum

3. března 2024

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.2392 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál