FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách a obnoví některé mezinárodní spoje

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách a obnoví některé mezinárodní spoje

S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. Zelený poskytovatel dálkové mobility FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem. Více spojů přidá z Prahy do Brna, Liberce, Českého Krumlova, Mostu, Chebu a během víkendů také do Karlových Varů. Dočasně obnovit provoz chce FlixBus i na některých mezinárodních spojích. Během svátků tak bude možné cestovat přímým spojem z Prahy například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.

K navyšování spojů dochází poté, co dopravci přistoupili k redukci kapacit kvůli nízké poptávce během podzimních měsíců, kdy lidé vlivem vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru zůstávali doma.

„Během podzimu jsem pro občany ČR zachovali základní obslužnost na našich vnitrostátních linkách, a to i přes výrazný pokles poptávky. Jsme rádi, že nyní můžeme nabídnout navýšení přepravních kapacit pro období Vánoc, abychom naše zákazníky dopravili na svátky za rodinou,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

FlixBus přitom zachová již zaběhlá bezpečnostní opatření na palubách autobusů tak, aby cestujícím zajistil co nejvyšší komfort i bezpečí. Apeluje přitom i na samotné cestující, ať hygienická opatření ani před Vánoci nepodceňují a chrání sebe i své okolí.

Dvakrát častěji z Prahy do Českého Krumlova, více spojů do Brna i Liberce

V rámci vnitrostátní sítě posílí FlixBus spoje v období od čtvrtka 17. prosince do neděle 3. ledna. Celkem se jedná o navýšení kapacit o polovinu. Nejvíce spojů přidá mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde kapacitu přepravy zdvojnásobí. Až 80 % stávající kapacity přidá mezi Prahou a Libercem, jezdit bude až šestkrát denně. Na stejnou frekvenci navýší i spoje mezi Prahou a Karlovými Vary během víkendových dní. K navýšení dojde také na trasách mezi Prahou a Chebem, Mostem, Chomutovem a Brnem.

„Očekáváme, že mezi provozně nejrušnější dny bude patřit předvánoční víkend od 18. do 20. prosince a pak doba návratu, tedy 2. a 3. ledna,“ dodává Čmielová. Pro tyto dny jsou kapacity FlixBusu posíleny nejvíce.

Obnovené spojení do Berlína, Vídně a Krakova

FlixBus připravuje dočasné obnovení provozu i do některých zahraničních destinací. S výjimkou 24.12.2020, 4. a 5.1.2021 budou zelené autobusy jezdit denně od 17.12. do 10.1.2021 z Prahy do Paříže přes Norimberk, Wolpertshausen, Heidelberg, Mannheim, Saarbrücken a Remeš. V opačném směru z Paříže do Prahy pojedou od pátku 18.12.2020 do 12.1.2021 s výjimkou dní 19.12., 25.-27.12., 5.1. a 7.-8.1.2021.

Od 18.12. obnoví v omezeném měřítku provoz i mezi Berlínem, Prahou, Vídní, Mariborem a Záhřebem a ve stejný den vyjedou autobusy znova také na trase mezi polskou Vratislaví, Krkonošemi a Prahou. Od 17.12. do 4.1. bude FlixBus jezdit denně mezi Berlínem, Drážďany, Prahou a Vídní a od 17.12. do 11.1. s výjimkou 31.12. také na trase mezi Krakovem, Katovicemi, Ostravou, Olomoucí, Brnem, Prahou, Řeznem a Mnichovem.

Bezpečnostní opatření pro cestování během Vánoc

Také během vánočních přesunů za rodinou je třeba dbát zvýšené hygieně a bezpečnostním opatřením. V případě cestování autobusy FlixBus je nástup na palubu autobusu umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musí mít při nástupu na palubu autobusu i během cesty nasazenou ochrannou roušku.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. FlixBus i tak žádá samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu.

FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

Zdroj informací

FlixMobility a NejBusiness.cz

Datum

10. prosince 2020

Fotogalerie

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.8455 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál