Proplácení dotací z IROP se daří i v této době

Proplácení dotací z IROP se daří i v této době

Od jara letošního roku epidemiologická situace v některých případech komplikuje příjemcům o dotaci harmonogram realizace jejich projektů. Ministerstvo pro místní rozvoj i Centrum pro regionální rozvoj již v březnu ubezpečily příjemce Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), že celý proces kontroly a realizace projektů nebude touto situací nijak dotčen a k případným problémům způsobeným pandemickou situací budou oba subjekty přistupovat s pochopením, maximální možnou součinností a vstřícností při řešení vzniklých problémů.

„Snažíme se být maximálně nápomocni příjemcům dotací, aby nedocházelo k průtahům a zdržením při realizaci projektů z Integrovaného regionálního operačního programu. Centrum pro regionální rozvoj odvádí dobrou práci, a proto bude také administrovat novou aktivitu REACT-EU, což jsou finanční prostředky EU určené k boji proti dopadům koronavirové krize,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Z monitoringu naší činnosti vyplývá, že v posledních dvou týdnech Centrum schválilo v žádostech o platbu více než 2,3 miliardy Kč z prostředků EU, což odpovídá nárůstu objemu schválených žádostí o platbu o 1,34 miliard Kč oproti dlouhodobému průměru, který činí 960 milionů Kč. To je jasný indikátor, že Centrum dělá vše, co je v jeho silách, aby příjemcům dotace z IROP umožnilo plynulou realizaci jejich projektu a současně se tím zrychlilo proplácení finančních prostředků,“ říká generální ředitel Centra pro regionální rozvoj Zdeněk Vašák.

Centrum pro regionální rozvoj, které administraci projektů Integrovaného regionálního operačního programu programu zajišťuje, se flexibilně a ve velmi krátkém čase přizpůsobilo nastalé situaci. Celý proces administrace projektů je plně elektronický, což umožnilo veškeré činnosti přenést i mimo pracoviště. S koncem roku se administrace projektů ještě zintenzivnila, jelikož je snahou všech zúčastněných subjektů, aby se co nejvíce žádostí o platbu proplatilo ještě v letošním roce.

Zdroj informací

Centrum pro regionální rozvoj České republiky a NejBusiness.cz

Datum

8. prosince 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

Reklama

Page generated in 1.611 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál