Díky analýze dat se společnosti lépe přizpůsobí výzvám „nového normálu“

Díky analýze dat se společnosti lépe přizpůsobí výzvám „nového normálu“

Mezinárodní třídenní videokonference, pořádané společností SAS pod názvem Beyond Tomorrow, se zúčastnilo více než 3500 odborníků, vizionářů a manažerů ze tří kontinentů. Tyto tři dny prezentací, diskusí a workshopů měly ukázat tisícovkám firem ze střední a východní Evropy, ale i Středního východu, Afriky a Rusku, cestu, jak s využitím analýzy dostupných dat a umělé inteligence zvládnout nové výzvy, které dnešní doba ovlivněná epidemií přináší.

Letošní pandemický rok výrazně změnil jak náš životní styl, tak i podmínky podnikání, Omezující opatření nás přinutila hledat nové způsoby komunikace a v důsledku toho se citelně urychlila digitalizace. Poskytovatelé zdravotní péče se rychle přesunuli do oblasti telehealth, pojišťovny do samoobslužného hodnocení škodných událostí, maloobchodníci do online prodeje a doručování a banky do mobilních aplikací a internetového bankovnictví. Nyní je digitalizace na prvním místě a analýza dat společně s umělou inteligencí hrají při přizpůsobování se nové realitě obrovskou roli.

Generální ředitel společnosti SAS Jim Goodnight zdůraznil, že se společnost SAS vždy spoléhala na inovace a kreativitu. Nyní je tato zkušenost díky rychlosti změn důležitější než kdykoli předtím. To, co fungovalo ještě letos v lednu, se v dubnu stalo zbytečným a společnosti se musely rychle přizpůsobit.

„Řešení SAS se používají k vytvoření optimálních dodavatelských řetězců pro maloobchod, minimalizaci pravděpodobnosti narušení podnikání, zvýšení přesnosti prognóz apod. Kromě toho hraje analytika klíčovou roli v boji proti pandemii covid-19. Tam, kde staré modely nemohly předpovídat nová ohniska a jejich rozsah, začala společnost SAS okamžitě vyvíjet nové, aby lékařské, veřejné a vládní organizace mohly optimálně pomoci a provádět preventivní opatření,“ uvedl Jim Goodnight s tím, že roste role analytiky proti podvodům.

Rik Vera, zakládající partner společnosti Nexxworks, poznamenal, že covid-19 nebyl důvodem změn, které jsme letos viděli, ale byl to akcelerátor dlouhého řetězce transformací, které začaly dříve - v roce 2010 nebo dokonce v 90. letech. Rik Vera přirovnal dnešní realitu s meteoritem padajícím na Zem před miliony let. Stejně jako zvířata, která se po jeho dopadu ukázala být flexibilní a rychle se přizpůsobila změnám, dokázala přežít, tak i dnes přežijí ty společnosti, které se budou flexibilně přizpůsobovat a rychle zohledňovat novou realitu, komplexně a promyšleně využívat nejnovější technologie.

„Tento rok byl pro nás všechny rokem tvrdé práce a kreativity. Všichni jsme čelili nebývalým výzvám a museli jsme se přizpůsobit podmínkám, kterým jsme nikdy předtím nečelili. A samozřejmě je pro nás velmi důležité, že práce 14.000 zaměstnanců SAS po celém světě pomohla mnoha firmám a organizacím. Díky výkonné analytice SAS a umělé inteligenci byli naši zákazníci schopni přehodnotit své procesy, najít řešení pro nové výzvy a posílit se. Na Beyond Tomorrow jsme mohli vidět panoramatický pohled na tyto nové příležitosti a řešení z různých částí světa,“ doplnil Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

SAS

Společnost SAS je přední světový dodavatel analytických řešení. Její inovativní software a služby umožňují zákazníkům na celém světě měnit data v poznatky. SAS vám zprostředkovává SÍLU VĚDOMOSTÍ.

Zdroj informací

SAS Institute a NejBusiness.cz

Datum

6. prosince 2020

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.9705 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál